Pondělí, 22. leden 2018. Svátek má Slavomír
Odběr RSS

Aktuality

Velikost textu

20. prosinec 2017

Vyjádření města Šlapanice k článku na iDnes.cz

Vyjádření města Šlapanice k článku iDnes: Miliony v ohrožení. Obec u Brna chce místo obchvatu a bytů ornou půdu (20. 11.  2017)


Město Šlapanice se důrazně ohrazuje proti tvrzení v titulku článku, který uvádí, že chce místo obchvatu Slatiny ornou půdu.

Město Šlapanice respektuje v platném územním plánu města trasu obchvatu Slatiny, rovněž v připravovaném novém územním plánu města je navržena trasa obchvatu v souladu s platnými  Zásadami územního rozvoje JMK viz přiložené mapky. Město Šlapanice spolupracuje s městem Brnem, Jihomoravským krajem a MČ Brno-Slatina na přípravě Rámcové dohody k obchvatu Slatiny. Tedy činí ze své pozice všechny možné kroky směřující k realizaci obchvatu.

 

Plocha pro bydlení v těsné blízkosti plánovaného obchvatu nemá v současnosti vydané žádné platné povolení, které by umožňovalo na katastru města Šlapanice realizovat jakoukoli zástavbu. Všem případným zájemcům o výstavbu, koupi bytů či domů lze v obecné rovině vždy doporučit, aby si před podpisem smluv či složení záloh vyžádali na příslušném stavebním úřadu předložení platných povolení pro výstavbu.

 

Město Šlapanice dosud nepřistoupilo na návrh některých vlastníků pozemků v lokalitě  k darování pozemků pro obchvat, protože darování pozemků bylo současně podmíněno umožnění další výstavby na pozemcích vlastníků téměř k hranici sousední dálnice D1. Plánovaný obchvat Slatiny by tak byl obestavěn z obou stran. Město Šlapanice prověřuje zastavitelnost ploch připravovanou územní studií lokality. Ta bude podkladem pro rozhodnutí zastupitelů města.

Odkaz na článek

platny UP Slapanice - trasa obchvatu          2_navrh UP Slapanice trasa obchvatu Slatiny

kd.jpg

MOBILNÍ ROZHLAS

Informace o službě

NENECHTE SI UJÍT

27. leden 2018 od 08.30 h
Farmářské trhy se zabijačkou více
27. leden 2018 od 20.00 h
Sokolský ples více
27. leden 2018 od 20.00 h
Lidový ples více
10. únor 2018
Ostatková zábava

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

top_in_knihovna.jpg

ODKAZY

 Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
esf.jpg
Certifikáty a oceněníFamily point
 Rod. pasy LOGO 2.jpg
Senior pas LOGO 2.jpg
HC Kometa BrnoPortál jižní Moravy
MoravaNapoleonska.jpg 
Celé Česko čte dětem
 
 

AKTUALITY NA EMAIL 


Informace o použití

Čas poslední aktualizace: 19.01.2018 000 14:39       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine

Verze Klasická | Mobilní