Pondělí, 21. květen 2018. Svátek má Monika
Odběr RSS

Aktuality

Velikost textu

4. duben 2018

Možnost pořízení čtvrtého defibrilátoru

Ve městě Šlapanice jsou v tuto chvíli k dispozici jako první pomoc pro případ zdravotní nouze tři defibrilátory. První pořídilo někdejší vedení města před více než 8 lety a po celou dobu se defibrilátor nachází na zdravotním středisku, kde jej mají k dispozici proškolení lékaři a zdravotní sestry.


Protože byl však k dispozici pouze v ordinačních hodinách střediska, rozhodlo v loňském roce vedení města o pořízení dalšího defibrilátoru AED. Ten byl na doporučení záchranné služby umístěn k dobrovolným hasičům do výjezdového vozidla. Je také součástí integrovaného záchranného systému (IZS) a fakticky je k použití 24 hodin denně. Členové hasičského sboru byli na jeho použití proškoleni.
Třetí defibrilátor ve městě vlastní výjezdové vozidlo šlapanického oddělení Policie ČR, i ten je součástí IZS. O použití těchto defibrilátorů rozhoduje operátor v centru IZS, který přijímá volání o pomoc a koordinuje poskytování první rychlé pomoci.


Město tak má v tuto chvíli tři defibrilátory. Aktuálně dostalo město nabídku finančního daru na pořízení defibrilátoru ve veřejně přístupném boxu. Otevírá se tak možnost rozšířit systém defibrilátorů AED v našem městě o další prvek. Chcete-li také touto formou pomoci, kontaktuje vedoucího Odboru správy majetku Mgr. Vlastimila Dvořáka na tel: 533 304 360 nebo e-mail: dvorak@slapanice.cz.


Děkujeme za Váš zájem a pomoc.


kd.jpg

MOBILNÍ ROZHLAS

Informace o službě

NENECHTE SI UJÍT

21. květen 2018 od 16.00 h
Královničky více
21. květen 2018 od 18.00 h
Setkání s občany více
25. květen 2018 od 17.45 h
Noc kostelů více
26. květen 2018 od 08.00 h
Závody v lovu ryb udicí více

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

top_in_knihovna.jpg

ODKAZY

 Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
esf.jpg
Certifikáty a oceněníFamily point
 Rod. pasy LOGO 2.jpg
Senior pas LOGO 2.jpg
HC Kometa BrnoPortál jižní Moravy
MoravaNapoleonska.jpg 
Celé Česko čte dětem
 
 

AKTUALITY NA EMAIL 


Informace o použití

Čas poslední aktualizace: 18.05.2018 000 13:46       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine

Verze Klasická | Mobilní