AKTUALITY

FILTR Aktuality

Představení volebních subjektů 2018

24. 09. 2018 / Ostatní

Představení volebních subjektů, které kandidují ve volbách do Zastupitelstva města Šlapanice 2018 (dle vylosovaného pořadí). Každý subjekt dostal stejné otázky a stejný časový prostor na jejich odpověď.

1. Změna pro Šlapanice - https://youtu.be/qkriQwnNDzo 
2. Česká strana sociálně demokratická - https://youtu.be/M9BWyZqPjhE 
3. TOP 09 a nezávislí kandidáti - https://youtu.be/I_xjGQGXWuQ 
4. Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová - https://youtu.be/EDnmW79x7vA 
5. Občanská demokratická strana - https://youtu.be/rSfL1HGSeGw 
6. Čisté Šlapanice - https://youtu.be/nkafb7bcXfI 
7. NEZÁVISLÍ 2018 - https://youtu.be/xdiUuSpoxgs 

Informace k volbám naleznete na webu https://www.slapanice.cz/volby-do-zastupitelstev-obci/

Oznámení - MUDr. Truksová

19. 09. 2018 / Zdravotnictví

MUDr. Truksová oznamuje, že ve dnech 24. a 25. září neordinuje. Zastupuje MUDr. Kuchaříková v Brně-Černovicích, ul. Slámova 22 – ordinační doba pro nemocné je v pondělí 24. 9. v době 7 – 11 hod. a v úterý 25. 9. v době 13 – 15:30 hod.

Upozornění

19. 09. 2018 / Městský úřad

Vážení občané, upozorňujeme Vás, že do kontejnerů na plastový odpad nepatří nádoby od barev, nemrznoucích kapalin a podobných chemikálií. Jedná se o nebezpečný odpad, který je možné uložit na sběrném dvoře na ul. Zemědělská. Děkujeme za pochopení.

Oznámení - MUDr. Petra Procházková

17. 09. 2018 / Zdravotnictví

MUDr. Petra Procházková oznamuje, že ve dnech od 17. do 19. září 2018 neordinuje. Zastupuje MUDr. Stoklásková ve své ordinaci (Karla Čapka 13, Šlapanice) a svých ordinačních hodinách.

Více

Informace ze Zastupitelstva města Šlapanice

13. 09. 2018 / Samospráva, Doprava

Zastupitelé města Šlapanice na svém 27. veřejném zasedání dne 12. 9. 2018 mimo jiné schválili:

  • Dohodu o rozšíření kapacity ZŠ Šlapanice s obcemi Blažovice, Jiříkovice, Kobylnice, Prace a Ponětovice, a související Obecně závaznou vyhlášku č. 6/2018, kterou se stanoví část společného školského obvodu ZŠ Šlapanice. 
  • Mimořádnou dotaci z rozpočtu města na rekonstrukci zavlažovacího systému fotbalového hřiště pro SK Šlapanice z.s.
  • Kupní smlouvu na koupi pozemků pro rozšíření hřbitova. 
  • Aktualizaci Memoranda o metropolitní spolupráci mezi městem Brnem a pěti obcemi s rozšířenou působností (Šlapanice, Kuřim, Rosice, Židlochovice, Slavkov u Brna). 
  • Rámcovou dohodu o spolupráci při přípravě a realizaci stavby „Obchvat Slatiny“ mezi Jihomoravským krajem, městem Brnem, městskou částí Brno - Slatina a městem Šlapanice.

Další informace ze zasedání:

  • Rekonstrukce ulice Zemědělská bude zahájena na konci září 2018.
  • Rekonstrukce silnice mezi Šlapanicemi a Jiříkovicemi by měla být zahájena dle informací SÚS JMK (Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje) v polovině října 2018 a bude trvat přibližně 3 měsíce.
  • Rekonstrukce silnice mezi Šlapanicemi a Brnem je předběžně plánována v roce 2019.
  • Na cyklistické trase Šlapanice - Bedřichovice bude doplněn žlab. 

Projektový web spuštěn

12. 09. 2018 /

Dnes byl spuštěn ve zkušebním režimu projektový web města Šlapanice na adrese https://projekty.slapanice.cz. Věříme, že již v současné podobě Vám přinese přehledné a užitečné informace o aktuálních, ale i vybraných dokončených projektech města. Tento zkušební provoz by měl probíhat do konce října 2018. 

Více

Dopravní omezení - triatlonové závody

11. 09. 2018 / Doprava

V neděli 23. 9. 2018 se budou konat triatlonové závody. V době od 10 do 16 hodin bude omezen provoz na komunikaci Pod Žurání po křižovatku směr Mokrá (po silnici II/430 Brno – Vyškov) a kolem hřbitova na části ulic Zemědělská a Hřbitovní. Průjezd do areálu Tondach a ke hřbitovu bude s omezením možný. Závody trvají přibližně do 13 hod., poté bude do 16 hod. probíhat postupná demontáž zábran a značení. Objízdná trasa bude vést přes Bedřichovice.

Více

Doplnění dopravního značení

10. 09. 2018 / Doprava

Ve středu 12. 9. 2018 (v závislosti na počasí) bude doplněno vodorovné dopravní značení o tyto části: parkovací místa na parkovišti ul. Těsnohlídkova, na parkovišti při vjezdu do sídliště Brněnská, na parkovišti u hřbitova, vyznačení zákazu stání v některých částech na ul. Bezručova z důvodu lepšího vjezdu do garáží, vyznačení zákazu stání na ul. Jiráskova a ul. Švehlova u vyústění chodníčků z hřiště Jiráskova. Děkujeme za pochopení.

Oznámení - MUDr. Alena Procházková

10. 09. 2018 / Zdravotnictví

MUDr. Alena Procházková oznamuje, že v týdnu od 10. do 14. září 2018 neordinuje. Zastupuje MUDr. Stoklásková ve svých ordinačních hodinách.

Více

AKCE

FILTR Akce

Od Do

Neděle 25. 11. 2018

Středa 28. 11. 2018

Přednáška přiblíží životní osudy Barbory Markéty Eliášové, první české cestovatelky kolem světa, a život žen v Japonsku v první třetině 20. století. Součást doprovodného programu k výstavě Očima ženy. Začátek v 17 hodin, vstup zdarma.

Pátek 30. 11. 2018

16:30

Město Šlapanice pořádá v rámci vzpomínkových akcí 213. výročí Bitvy tří císařů pietní akty na hřbitově a u pomníku francouzským lékařům. Řazení vojsk proběhne na Masarykově náměstí od 16:30 hod.

Více

Sobota 01. 12. 2018

07:00

Město Šlapanice pořádá v rámci vzpomínkových akcí 213. výročí Bitvy tří císařů burzu militárií od 7:00 do 12:00 hod. ve vestibulu MěÚ Šlapanice.

Více

Neděle 02. 12. 2018

Originální program pro děti i dospělé inspirovaný vánoční atmosférou první republiky. Těšit se můžete na aktivity přibližující dobové vánoční zvyky a tradice. Připraveny budou také tvůrčí dílny pro rodiny s dětmi. Program zdarma ke vstupence do muzea.

09:00

Srdečně Vás zveme na Vánoční jarmark v neděli 2. 12. od 9:00 do 17:00 hod. na Masarykově náměstí.

Více

Sobota 08. 12. 2018

ZPRÁVY

FILTR Zprávy

Šlapanický kroj

23. 08. 2017 / Historie

Výrazným prvkem lidové hmotné kultury byl vždy oděv, především slavnostní. Nejen ve Šlapanicích, ale i v ostatních obcích na Brněnsku zahrnuje kroj, jakožto šat sváteční a slavnostní, prvky doznívajícího baroka a biedermeieru. I v něm se však odrazil, přinejmenším od 19. století, silný vliv města a jeho módy – zvláště u kroje mužského. Muži, kteří odcházeli do města za prací, přinášeli módní novinky zpět do svých obcí a značně tak ovlivňovali vzhled svého oděvu, který se nakonec téměř zcela přizpůsobil městské módě. Ženský kroj si uchovával svůj vzhled déle a díky konzervativnějšímu přístupu jeho nositelek se vyvíjel velice pomalu. Lidový kroj vždy patřil k základním projevům a znakům lidové kultury. Podle jeho vzhledu lze mimo jiné posuzovat bohatost kraje nebo sociální postavení lidu, který jej nosil.

Více

Rozhovor s hlavním trenérem fotbalistů SK Šlapanice

16. 08. 2017 / Sport

Fotbalisté Šlapanic skončili v uplynulé sezoně 1. A třídy (6. liga) na 9. místě. Aby se pohybovali v tabulce výše, tak by podle trenéra Michala Hanzla potřebovali rozdílového hráče a pravidelného střelce. Michal to jako hráč dotáhl až do divize (4. liga), v pozici trenéra ale okusil i 1. ligu, kde několik let vedl ženský tým Zbrojovky Brno.

Více

Tomáš Kadlc: Slavnosti a hody jsou jedny z mála událostí, které spojují lidi v obci nezávisle na věku.

08. 08. 2017 / Kultura

Tomáš Kadlc se před třemi lety stal prvním stárkem víceméně náhodou. Od té doby je ale nedílnou součástí Šlapanických slavností každý rok. Proto jsme se ho zeptali, co všechno stárkování obnáší.

Více

Michal Velan: Beru to jako povinnost k tradici a historii

08. 08. 2017 / Kultura

Na organizaci Šlapanických slavností se podílíte přes dvacet let. Jak se během té doby měnila vaše role coby organizátora?

Strohá odpověď: Moje role prošla s věkem podobou dětského účastníka, dorosteneckého pomocníka, stárka, hlavního pořadatele až do dnešní podoby spolupořadatele.

Více

Strážcové pořádku

01. 04. 2017 / Historie

Dubnové číslo Šlapanického zpravodaje (pozn. 02/2017) je zaměřeno na bezpečnost, a tak se poohlédněme, jak bylo postaráno o bezpečnost občanů a majetku v dobách minulých.

Více

Šlapanická švestka žije

01. 04. 2017 / Zajímavosti, Historie

Motivován výzvou v ŠZ 5/2016 ohledně pátrání po starých odrůdách ovocných stromů doplňuji tuto vlastním textem: švestka s přívlastkem Barošova se nachází i v naší zahradě, ale delší dobu jsem netušil, že je to ona odrůda, až mi to potvrdil soused.

Více

Honební společenstvo, trochu s rozpaky

01. 04. 2017 / Zprávy

Především je asi potřeba vysvětlit, co to je za společenstvo. Po roce 1989 se společně s jinými změnami změnil i postoj k soukromému vlastnictví a s tím samozřejmě i respektování vlastníků půdy. Vlastníci půdy se mohli rozhodnout, jak s ní naloží, zda ji pronajmou a komu, nebo zda na ní budou sami hospodařit. Po pár letech se většina vlastníků rozhodla pronajmout pozemky větším zemědělským subjektům.

Více

HZS JMK - Jak postupovat, je-li nařízena evakuace

01. 04. 2017 / Bezpečnost

Při některých mimořádných událostech (povodně, požár, únik nebezpečných látek) může dojít k situaci, kdy je ne- zbytné z ohroženého objektu nebo oblasti přemístit obyvatelstvo, zvířata, příp. movitý majetek, aby nedošlo ke ztrátám na životech nebo poškození zdraví či majetku.

Více

HZS JMK - Jak správně nahlásit mimořádnou událost

01. 04. 2017 / Bezpečnost

V České republice je pro tísňové volání (pro nahlášení událostí ohrožující Vaše zdraví, život, majetek nebo Vaši bezpečnost či veřejný pořádek) vyhrazeno několik čísel.

Více

Projekty města Šlapanice
Veřejné fórum - anketa
Třídění odpadu
Městská knihovna Šlapanice

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top