Neděle, 22. červenec 2018. Svátek má Magdaléna

Aktuality z trhů

Velikost textu

Farmářky logo.jpg

Květen 2016

Přijďte s námi oslavit Světový den fairtrade a poprvé ve Šlapanicích prožít férovou snídani. Dáte tak najevo svůj zájem o téma spravedlivého obchodu a odpovědné spotřeby vůbec. Společnou snídaní z lokálních a fairtrade surovin dáváme signál, že nám nejsou lhostejné podmínky, za jakých se produkuje a obchoduje zboží, které běžně spotřebováváme. Tuto akci pořádá s naší pomocí Muzeum Brněnska.

Kromě férové snídaně Vás také samozřejmě čekají klasické farmářské trhy. Můžete se těšit již tradičně na ovčí sýry, masné výrobky, rybízové víno, pečivo, koření, frgály, zeleninu, sazenice apod.

Těšíme se na Vás!

Duben 2016

Dubnové farmářské trhy budou mírně poznamenané tím, že nastal nový vzestup farmářských trhů v našem okolí. Ve stejném termínu se koná dalších asi 6 trhů. Jelikož někteří prodejci nedisponují více zaměstnanci, bude nabídka na trzích trošku omezená - máme nahlášeno 17 prodejců. Ale kvalitu si stále držíme, z té nechceme slevovat. Budete moci nakoupit tradičně pečivo, masné výrobky, ovčí sýry, frgály, jablka, brambory, koření a také např. medvědí česnek.

Věříme, že atmosféra bude jako vždy výborná! Těšíme se na vás!

Říjen 2015

Přijďte na poslední letošní Šlapanické farmářské trhy! Tenktokrát budou opět věnovány zdravé výživě - můžete si při této příležitosti promluvit s výživovou poradkyní Evou Beníškovou. Dále se můžete těšit např. na ovčí sýry, burčák, masné výrobky, vajíčka, koření, čerstvé a zrající sýry, frgály aj. Snažíme se i nadále, aby nabídka byla pestrá a kvalitní. Moc se těšíme na setkání na místě!

Srpen 2015

V rámci nadcházejících Šlapanických farmářských trhů, které se budou konat v sobotu 19. září 2015, vyhlašujeme soutěž o nejlepší a nejchutnější jablečný štrúdl z kuchyní místních hospodyněk.

  • Přihlásit se můžete do 16. září 2015 podáním přihlášky na podatelně městského úřadu ve Šlapanicích nebo e-mailem na adresy: merclova MOCHR slapanice MOCHR2 cz nebo nevrklova MOCHR slapanice MOCHR2 cz.
  • Formulář přihlášky naleznete na webových stránkách nebo na podatelně městského úřadu.
  • Podmínkou účasti v soutěži je upéci a donést dne 19. září 2015 do městského parku na Riegrově ulici 2 nohavice jablečného štrúdlu, registrace do 8.00 hod.
  • První tři výherci obdrží zajímavé ceny.
  • Hodnotit chuť, vůni a vzhled závinů bude odborná komise.
  • V případě dalších dotazů využijte těchto kontaktů:

              Eva Merclová, merclova MOCHR slapanice MOCHR2 cz, tel.: 533 304 333

              Jitka Nevrklová, nevrklova MOCHR slapanice MOCHR2 cz, tel.: 533 304 328

 ikona Přihláška_nejlepší štrúdl (DOC 335.5 kB)

Květen 2015

Na blížící se Šlapanické farmářské trhy, které se budou konat v sobotu 16. května chystáme oživení, které snad návštěvníky potěší! Farmářské trhy budou věnovány čím dál tím populárnější rostlině - medvědímu česneku! Kromě možnosti zakoupit si tuto rostlinu řezanou, v sazenicích či vakuovanou, můžete též ochutnat pomazánky, nakládaná rajčata či paštiku s medvědím česnekem. Restaurace Na Náměstí si na tento den připravuje speciální menu s touto komoditou.
Svou účast již potvrdili také stálí prodejci s ovčími sýry, pečivem, zeleninou, bramborami, uzeninami a masnými výrobky, frgály, kořením a další. Těšíme se na Vás!

 

Duben 2015

Blíží se nám jarní farmářské trhy a vypadá to, že nám v sobotu bude přát i počasí! V termínu 11. dubna se můžete těšit např. na následující sortiment (máme přislíbenou účast těchto prodejců, snad všichni v pořádku dorazí): ovčí sýry, mléčné výrobky, pečivo, masné výrobky a uzeniny, frgály, marmelády a džemy, jablka, brambory, hořčice a rajčatové čatní, nakládaná rajčata, koření, rybízové víno, čerstvé ryby, přírodní kosmetika. Těšíme se na vás!

Podzim 2014

Poslední letošní farmářské trhy se konaly 18. října a  také díky nádhernému podzimnímu počasí patřily mezi ty hodně povedené. Přijelo k nám celkem 25 prodejců, mezi nimi jsme mohli poprvé navštívit např. stánek fair trade. Říjnové trhy byly také věnovány zdravé výživě, proto jsme k nám pozvali opět výživovou poradkyni, o jejíž základní diagnostiku byl z řad veřejnosti poměrně slušný zájem. Mimo jiné také ocenila složení přítomných prodejců (pestrost i kvalitu) a k naší velké spokojenosti zařadila naše trhy mezi ty hodně kvalitní. Své služby nám nabízel také stánek VZP, kde byl zájemcům měřen tlak a rozdávány propagační předměty.

Poprvé nás rovněž navštívily pracovnice ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce, které při prodeji neshledaly žádné závažné pochybení. Ocenily naopak kvalitní zázemí a krásné prostředí našich trhů.

Děkujeme všem příznivcům Šlapanických farmářských trhů, kteří naše akce pravidelně navštěvují. Již jsou stanoveny termíny farmářských trhů na rok 2015 - budeme se na Vás opět těšit! Můžeme Vám slíbit, že se budeme i nadále snažit udržet kvalitní úroveň prodejců. Věřte, že to není vždy lehké - s trhy se roztrhl pytel, a když se sejde v jeden den více termínů farmářských trhů na různých místech, nejsme schopni zajistit všechny námi chtěné prodejce. Uděláme pro to ale opět maximum.

Duben, květen 2014

Dubnové farmářské trhy se konaly na velikonoční sobotu 19. dubna. Počasí vyšlo nádherné, trhy byly navíc zpestřené velikonoční dílničkou a kvízem pro děti, kterých se dostavil hojný počet. Zamrzela nás nízká účast kupujících, ale to jsme přičetli velikonočnímu termínu.

Na poslední předprázdninové trhy, které se budou konat v sobotu 24. kětna, se již pilně připravujeme. Pozvánky prodejcům byly rozeslány, nyní čekáme na jejich postupné přihlašování. Pevně věříme, že se toto pololetí s trhy rozloučíme hojnou účastí prodejců i kupujících. Moc se těšíme na příjemnou atmosféru, které si zde prodejci velmi cení - považujeme to za dobrou vizitku našeho města, vás všech.

Únor 2014

První letošní farmářské trhy se blíží!

Těšíme se s Vámi na viděnou v sobotu 8. února v městském parku ve Šlapanicích, kde v době od 8.00 do12.00 hodin budou probíhat farmářské trhy se zabíjačkou. V této chvíli máme přihlášeno 22 prodejců. Můžete se těšit samozřejmě na tradiční zabíjačkové pochoutky a uzeniny, ale také pečivo, ovčí sýry, frgály, trdelníky, čerstvé ryby, med a medovinu, koření a další dobroty. Pevně věříme, že nám vyjde krásné počasí a atmosféra bude jako vždy příjemná.

Září, říjen 2013

Krásné počasí a příjemná atmosféra vládly na farmářských trzích v sobotu 7. září. Všem moc děkujeme za účast, která byla k naší velké radosti hojná. Mrzela nás neúčast pravidelného prodejce s mlékem - omluvil se z důvodu nemoci na poslední chvíli.

Během září a října se chystáme na letošní poslední farmářské trhy. Pozvánky jsou rozeslány, prodejci se pomalu přihlašují. Trhů se bude i tenktokrát účastnit výživová poradkyně. Mimořádně bude součástí  také představení projektu Zdravé město Šlapanice, provázet dopolednem nás bude živá hudba skupiny BaKaMa. Těšíme se na vás.

Srpen 2013

Během měsíce srpna probíhají přípravy na zářijové farmářské trhy. Již nyní máme přislíbenou účast 18 prodejců, další sháníme nebo čekáme na jejich vyjádření. Mezi nabídkou nebude ani tentokrát chybět mléko, salámy a uzeniny, vajíčka, burčák, čerstvé pečivo, těstoviny, frgály, koření, ovčí sýry, čerstvé ryby, jablka a hrušky, přírodní kosmetika a další. Tentokrát se na farmářských trzích objeví také novinka – výživová poradkyně. Budete mít možnosti konzultace v oblasti stravovacích návyků, problémů s nadváhou atd. Budeme doufat v pěkné počasí a těšit se na Vaši účast.

Květen 2013

Poslední předprázdninové trhy se konaly 18. května. Stavění stánků brzy ráno zdržel déšť, ale i tak se stihlo vše včas nachystat a prodej začal již tradičně ještě před oficiální prodejní dobou. I přes pěkné počasí, ve které jsme ráno vůbec nedoufali, jsme ale museli zkonstatovat, že tyto trhy se zařadily mezi ty nejslabší. Jednak se jich zúčastnilo na naše poměry málo prodejců (nakonec pouze 17) – jako důvody neúčasti prodejci uváděli překrytí našich trhů s jinými, na které jezdí déle (tomuto se snažíme předcházet tím, že naše termíny trhů vyvěšujeme na web již na podzim předchozího roku nebo je pořadatelům „konkurenčních trhů“ přímo zasíláme), dalším důvodem byla očekávaná nepřízeň počasí či nemoc. Ještě ráno v den konání trhů nám na poslední chvíli odřekli 3 prodejci (nemoc, rozbité auto). Ačkoliv počasí bylo nakonec příjemné, překvapila nás velmi malá účast kupujících. V současné chvíli analyzujeme důvod tohoto stavu a jsme rozhodnuti se nevzdávat a dále pokračovat v dobré myšlence.
Každopádně velmi děkujeme našim věrným prodejcům i kupujícím, bez vás by to nešlo!

Duben 2013

Po dlouhé zimě se první jarní trhy se konaly 20. dubna, zúčastnilo se jich 26 prodejců. Tyto trhy jsme zhodnotili jako velmi úspěšné – byli spokojeni jak prodejci, tak nakupující – sortiment byl opravdu velmi široký. Ačkoliv byla ještě docela zima, kupující přišli, atmosféra byla jako vždy vydařená.

Únor 2013

První letošní farmářské trhy se konaly již 2. února na Masarykově náměstí a byly spojeny se zabíjačkou. Hlavním prodejcem, řezníkem, byla firma z Rosic, která přivezla nebo na místě vařila zabíjačkové produkty. Chceme poděkovat nejen tomuto hlavnímu prodejci, ale také dalším, kteří přijeli i přes nepřízeň počasí (po celou dobu konání trhů drobně mžilo). O tyto trhy byl tradiční zájem, panovala jako vždy příjemná atmosféra.

kd.jpg

MOBILNÍ ROZHLAS

Informace o službě

NENECHTE SI UJÍT

28. červenec 2018 od 13.00 h
Den s archeologií více
4. srpen 2018
Jožův pohár-nohejbal
6. srpen 2018 od 18.00 h
Přednáška Léčivá síla stromů více
10. srpen 2018
86. šlapanické slavnosti-stavění máje

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

top_in_knihovna.jpg

ODKAZY

 Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
esf.jpg
Certifikáty a oceněníFamily point
 Rod. pasy LOGO 2.jpg
Senior pas LOGO 2.jpg
HC Kometa BrnoPortál jižní Moravy
MoravaNapoleonska.jpg 
Celé Česko čte dětem
 
 

AKTUALITY NA EMAIL

Chcete dostávat pravidlné informace o městě?

Přihlásit odběr

Čas poslední aktualizace: 20.07.2018 000 13:26       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine

Verze Klasická | Mobilní