Rozcestník

Aktuality

Daruj krev se Zdravým městem 2021

Ve čtvrtek 6.5.2021 dopoledne se můžete připojit ke každoroční akci Daruj krev se Zdravým městem Šlapanice.

Letos akce proběhne formou výjezdního odběru přímo ve Šlapanicích, konkrétní místo bude upřesněno.

Odběry bude provádět personál Transfúzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice Brno Bohunice.

Důležité informace pro dárce:

https://www.fnbrno.cz/zdravotni-predpoklady-darce-krve/t1532

https://www.fnbrno.cz/co-mohu-jist-pred-odberem/t3435

https://www.fnbrno.cz/doklady/t4714

 

V případě, že se rozhodnete krev darovovat, je nutné se přihlásit do 16. dubna 2021 na e-mail: slapanice.zdrave.mesto@email.cz

V den odběru máte nárok na pracovní volno.

Pro dárce bude jako poděkování připraven balíček od našich partnerů (viz plakát níže).

 

Sportuj se Zdravým městem Šlapanice 2019

V roce 2018 jsme zahájili pilotní projekt Sportuj se Zdravým městem Šlapanice, který měl za cíl podpořit šlapanické občany ve volnočasovém sportování. Po vyhodnocení jsme se rozhodli, že v podpoře volnočasového sportu budeme pokračovat i nadále. Co to znamená? Každý z občanů Šlapanic a Bedřichovic má možnost se v roce 2019 přihlásit na jakoukoliv sportovní akci, kterou chce aktivně absolvovat a město mu část startovného zpětně proplatí. Pro získání příspěvku je nutné splnit následující podmínky:

 •  Musí se jednat o občana města Šlapanice
 • Při registraci na akci musí být jako název oddílu vyplněno město Šlapanice, není možné startovat pod hlavičkou jakéhokoliv oddílu, klubu a nebo spolku a následně žádat o příspěvek
 • Maximální výše příspěvku je 2000 Kč na jednu akci pro osobu s tím, že každý může žádat proplacení maximálně u tří akcí v roce 2019. O celkové výši příspěvku se rozhodne až v prosinci 2019
 • Každý z žadatelů musí nejpozdějí týden po konání akce poslat svoji fotografii z akce ( start, cíl, zázemí atd. ) se svým jménem umístěním jakého dosáhl na email info@slapanice.cz. Fotografie a posktytnuté informace mohou být poté zveřejněny v médiích města
 • Nejpozději do 31.11. 2019 musí žadatel na městský úřad doručit potvrzení o zaplacení startovného, konečné umístění, jméno, adresu a telefonní kontakt. Na obálku nadepsat „Sportuj se Zdravým městem Šlapanice“
 • Proplacení žádostí o příspěvky proběhne v prosinci 2019
 • Případné dotazy směrujte na miksovsky@slapanice.cz

Pardubický půlmaraton

Česko čte dětem 2018

Již podruhé se Šlapanice připojily k celonárodní kampani Celé Česko čte dětem. Herci Zdena Herfortová, Mária Lalková a Ladislav Kolář přišli ve středu 6. června 2018 číst žákům prvního stupně ZŠ Šlapanice. Předčítali z knihy Barevný koníček autora Nathana Kravetze, v druhém cyklu pak Prázdniny Billa Madlafouska autora Davida Laňka. Počasí nám přálo, svítilo slunce a jen mírně pofukovalo. Děti si udělaly pohodlí na atletickém areálu a pozorně naslouchaly předčítaným knížkám. Pokud je knihy zaujaly, mohou si je zapůjčit v dětském oddělení Městské knihovny Šlapanice. Děkujeme hercům z Městského divadla Brno za příjemný zážitek a budeme se těšit za rok na třetím ročníku. Kampaň za čtení nepatří jen samotným dětem, ale je to i výzva rodičům. Pravidelné čtení má velký význam pro rozvoj emocionálního zdraví, rozvíjí paměť, představivost i myšlení. Čtěte dětem, stačí 20 minut každý den. 

          

 

Fair trade snídaně 2018

Třetí ročník Férové snídaně se konal v sobotu 12.5. na Masarykově náměstí. Návštěvníci mohli ochutnat fair trade potraviny a také se zapojit do soutěže o nejlepší fair trade moučník. Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. 

 

                     

            

Ukliďme Česko ( 2018 )

Každoroční celorepubliková akce, do které se Šlapanice pravidelně zapojují. Cílem akce je zapojit co nejvíce doborovolníků, kteří se zapojí do úklidu Šlapanic a okolí. Do letošní akce se zapojilo přes 40 dobrovolníků. 

Akce byla podpořena dotací z rozpočtu Jihomoravského kraje.

     

 

   

Preventivní přednášky na ZŠ Šlapanice

Zdravé město Šlapanice a Zdravá Jihomoravský kraj v roce 2018 uspořádal na ZŠ Šlapanice sérii preventivních programů pro žáky. Konkrétně se jednalo:

 • Jak se nestát závislákem - Celkem 4 kurzy, které děti učí, jak se nestát závislýmu na alkoholu, drogách, cigaretách a také jsou zde vysvětleny základy asertivního chování. 
 • Bezpečný internet a netolismus - Beseda pro rodiče na téma netolismus, kde byli seznámení jak u dětí předejít závlisosti na internetu, mobilech a také jak zamezit internetové šikaně.
 • Úvod do závislostí - Prevence alkoholismu a rizikového chování pro osmé třídy
 • Netolismus - Přednášky pro děti na téma závislosti, šikana a hrozby na internetu.
 • Prevence rizikového chování - Přednáška na téma jak se vyhnout rizikovému chování.  

Všechny akce byly podpořeny dotací z rozpočtu Jihomoravského kraje. 

                    

 

 

Muzejní noc 2017

V roce 2017 se Šlapanice poprvé zapojily do akce Muzejní noc.

Setkání s občany

V rámci vylepšení komunikace s občany jsme zavedli pravidelné setkání občanů s vedením města. Z kapacitních důvodů jsou občané zvání podle ulic, kde žijí. Setkání má dvě části, nejdříve vedení města odprezentuje probíhající a plánované projekty a následně je prostor pro dotazy a připomínky občanů. Délka setkání je přibližně 2 hodiny. 

Dopravní hrátky 2017

Tradiční akce ve spolupráci s Městskou policií Šlapanice a mateřskými školkami. Děti se za asistence MP učí základům dopravní gramotnosti. Součástí je i praktická ukázka s cvičným semaforem. 

Férová snídaně ve Šlapanicích ( 2017 )

Město Šlapanice ve spolupráci s Muzeem Brněnska uspořádalo již druhou Férovou snídani ve Šlapanicích. Součástí akce byly ochutnávky jídel z fair trade surovin a jejich následné hodnocení v soutěži. Pro děti jsme ve spolupráci se skauty připravili soutěže a vědomostní kvíz zaměřený na přírodu. 

 

Běhej se Zdravým městem Šlapanice ( 2017 )

V neděli 7. května se konal Pražský maraton, na kterém pod záštitou projektu Běhej se Zdravým městem Šlapanice startovalo i 19 běžců ze Šlapanic, kteří úspěšně náročný závod dokončili. Projekt během se Zdravým městem Šlapanice měl za cíl podpořit občany města ve zdravém životním stylu a sportování, proto se město rozhodlo, že přihlášeným občanům zaplatí startovné na Pražský maraton. 

Níže si můžete přečíst dojmy některých z nich: 

Martina Krátká ( půlmaraton )
Jednalo se o můj první velký závod a s výsledným časem 2:03:25 jsem velice spokojená. Závod předčil moje očekávání, měl nepopsatelnou atmosféru a běžet centrem Prahy bez dopravy a se všemi dalšími závodníky byl opravdu zážitek. Nejtěžší bylo překonat krizi po 15 km a napít se na občerstvovací stanici, aniž bych musela zastavit :-) Už teď se těším na příští ročník pražského maratonu.

Jan Otradovec ( půlmaraton )
Byl to fantastický závod s desítkami příběhů. Příběhů lidí, kteří překonávali sami sebe, nadšeně pomáhali druhým a tleskali vozíčkářům. Závod bych charakterizoval slovy nadšení, solidarita, pochopení.

Jiří Kopeček ( maraton )
Pražský maraton je krásný závod a já jsem byl moc spokojený s velkou účastí šlapanických závodníků. Přeji si, aby se tato sportovní akce stala tradicí i v příštích letech. Se svým časem, ale nejsem spokojen 3 hodiny 19 minut a 40 je daleko za mým očekáváním. Vzhledem k tomu, že jsem běžel s chřipkou, tak to pro mě byl velmi náročný závod.

Josef Tříska ( půlmaraton )
Závod jsem přežil a to dokonce bez vážnější zdravotní újmy a s časem, který předčil mé očekávání ( 2 hodiny a 36 minut ). Musím ale říct, že takhle dobrý čas jsme zaběhl díky nečekanému sparingpartnerovi v podobě Peti Valešové, která celou dobu běžela se mnou, tímto bych ji za to chtěl poděkovat. Nejtěžší část závodu pro mě byla v oblasti Smíchova a Podolí. Musím říct, že je až neuvěřitelný, že z absolutního „neběžce“ se během pár měsíců stane člověk, který zaběhne půlmaraton a už nyní uvažuje i o dalších závodech.

Kateřina a David Sovovi ( půlmaraton )
naše časy na pražském maratonu jsou:
David Sova- 02:05:03
Kateřina Sovová- 01:59:15
celkový čas- 04:04:18

Chtěli jsme maraton zaběhnout pod 4 hodiny, což se nám o pár minut nepovedlo.
Na příště je ještě co zlepšovat. Závod jsme si moc užili, nejtěžší bylo správně se zařadit startovních koridorů , ale celý maraton jsme si užili, nejvíce asi běh okolo památek a samozřejmě cílovou rovinku v ulici Pařížská. Děkujeme městu Šlapanice za uskutečnění této akce.
Vítězslav Čermák ( maraton )
Jsem rád,že jsem se mohl zúčastnit akce Běhej se Zdravým městem Šlapanice,navíc poprvé se synem.
V Praze jsem běžel maratón naposledy v roce 2002 a jsem rád,že úroveň závodu se zvedla a zájem veřejnosti pořád stoupá. Nejtěžší pro mě bylo neudělat ostudu a doběhnout bez zdravotních problémů. Naopak jsem si užil celý průběh závodu s báječnou atmosférou kolem i díky vodičům,za kterými jsem celý závod běžel. Jen více takových programů a akcí,kde se mohou zúčastnit amatéři a nasát neopakovatelnou atmosféru kolem závodu. A kdo se závodů nechce účastnit,tak i běhání jen tak pro vlastní potěchu je krásné,jen to zkusit. Vždyť běhání je jednou z nejjednodušších forem pohybu a jako sport není finančně náročný,je dostupný široké věřejnosti,běhat se dá kdekoliv a kdykoliv,jen se donutit začít, vydržet a užívat si to. Běháním si udržujeme v kondici tělesnou schránku,posilujeme imunitu těla,získáváme přátele a odbouráváme stres.

Michal Klaška ( maraton )
Do závodu jsem se přihlásil, abych podpořil akci města bez ohledu na výsledný čas. Protože jsem na takové akci startoval poprvé, žádná očekávání jsem neměl a byl jsem příjemně překvapen celkovým zajištěním závodu pořadateli a podporou závodníků během celého závodu. Zážitkem pro mne bylo vidět celý start několika tisíců účastníků ze Staroměstského náměstí a pak samotný doběh do cíle, kdy všechny závodníky po celou dobu povzbuzovalo mnoho diváků.

Michal a Monika Kumstátovi ( půlmaraton )
Závod jsme si užili maximálně. Manželka poctivě trénovala, já už méně (něco mi zbylo ze sportovní minulosti), ale i tak jsme to zvládli bez potíží. Závod splnil naše očekávání, nic nás nepřekvapilo. Protože jsem dříve hodně závodil, užil jsem si nejvíce samotný běh, atmosféru ale hlavně „běžecké nadšení“ všech kolemběžících. Děkujeme tímto Šlapanicím za možnost se projektu zúčastnit a akci absolvovat!
Jakub Mikšovský ( půlmaraton )
Jednalo se o můj první půlmaraton a užil jsem si ho naplno, fantastická atmosféra tisíců lidí, která na Vás dýchne už den před závodem, když si jdete vyzvednout startovní číslo. Perfektní organizace po všech stránkách a nakonec samotný start závodu, kdy nejdříve zahraje česká hymna a následuje Vltava od Bedřicha Smetany, v ten okamžik máte husí kůži a pocit, že dokážete vše na co jen pomyslíte. Největší krizi jsem měl na 18 kilometru, kdy mě začaly chytat křeče, ale po krátkém protažení a úvaze jak by se v takovém okamžiku zachoval David Beckham  jsem závod dokončil.

Pavel Stejskal ( maraton )
Maraton jsem uběhl za 5 hodin, 44 minut a 40 vteřin. Prvních 20 kilometrů jsem si užil - prostředí, organizace, nespočet zajímavých kolegů maratonců - prostě super. Pak přišlo peklo a závod si začal uživat mě :D. Moje očekávání, se s tím co jsme měli možnost zažit nedají vůbec srovnat. Byl to můj první opravdu velký závod, do kterého jsem vstupoval s respektem a ten se mi oddvecil zazitkem, na který nikdy nezapomenu. Nejtěžší pro mě bylo, Abych domluvil své hlavě, že tělo ještě fakt těch posledních 10 km může, bylo pro mě nejtěžší a když už jsem tak daleko, tak se do toho cíle nějak doplazíme :D
Nejemotivnějším zážitkem byl pro mě finish...posledních 300 metrů gradovalo na cílovém koberci, kde ti ten bouřlivý dav dá zapomenout na všechnu bolest a i když to trvalo skoro 6 hodin, připadáš si v tu chvílu jako vítěz a medaile co ti pověsí na krk je pro tebe jednoznačně zlatá!

 

Daruj krev se Zdravým městem Šlapanice ( 2017 )

Úterý 13. 6. 2017 bylo pro některé z nás dnem plným krve. Nejednalo se však, jak by se mohlo zdát, o nějaké horrorové úterý a nikdo naštěstí nepřišel k úhoně. Jen se někteří občané rozhodli podpořit dobrou věc a v rámci akce Daruj krev se Zdravým městem Šlapanice se vydali do brněnské nemocnice, aby zde pomohli darováním krve.  Ti, kdo přišli darovat krev úplně poprvé, se na místě sešli již před půl osmou ranní. Vyplnili krátký dotazník a následně podstoupili registraci do nemocniční databáze. Potom už se všichni účastnici akce postupně ubírali dále, aby absolvovali odběr kontrolního vzorku krve. Po krátké odmlce v čekárně pak proběhl rozhovor s lékaři, kteří oznámili výsledky odběrů. Hned poté už každý z dárců odcházel k menšímu občerstvení, aby se předešlo negativním vlivům krevní ztráty. Hned po občerstvení přišla na řadu dezinfekce a pak už samotný odběr. Ten probíhal v příjemném prostředí velkého prosvětleného sálu. Z  televizorů zde po celou dobu hrály aktuální hudební hity, a tak člověku samotný odběr utekl velmi rychle. O jeho zpříjemnění se také staraly ochotné sestřičky, které s každým z dárců poseděly a kontrolovaly celý průběh odběru. Při jakémkoliv problému byly připraveny okamžitě zasáhnout, a  komplikace tak byly vyloučeny. Po pár minutách bylo vše hotovo a každý dárce si mohl užít výhod spojených s touto prospěšnou akcí. Kromě nemalé finanční úlevy při daních, kterou garantuje každému občanovi stát, získali všichni účastníci akce i žetony do občerstvovacích automatů, drobné dary, které na celou akci věnovalo město Šlapanice a především den placeného volna, na který odběrem vzniká nárok. Každý se tak mohl vydat, kamkoliv mu bylo libo, a užívat si tak pocit, že podpořil dobrou věc po svém.

Videoreportáž z darování krve

Týden čtení dětem

Týden čtení dětem, který pořádá nezisková organizace Celé Česko čte dětem, probíhá v Česku již posedmé v termínu 1. - 7. června. Tento rok se připojilo i město Šlapanice ve spolupráci s Městskou knihovnou a Základní školou. Dětem z prvního stupně ZŠ přijdou ve čtvrtek 1. června 2017 číst Zdeněk Junák, Jana Musilová a Markéta Sedláčková, herci z Městského divadla Brno.

Zdeněk JunákMarkéta SedláčkováJana Musilová

 

Celé Česko čte dětem je kampaní, která je určena dětem. Umožňuje budovat v rodině pevné pouto prostřednictvím společných chvil při čtení. Pravidelné čtení má velký význam pro rozvoj jejich emocionálního zdraví, rozvíjí paměť, představivost i myšlení.

Zapojte se i Vy. Čtěte dětem dvacet minut. Každý den!

www.celeceskoctedetem.cz
https://www.facebook.com/events/683688371820631/

 

Výstupy z Veřejného fóra

Na Veřejném fóru, konaném dne 22. 9. 2016, byly veřejností naformulovány nejpalčivější problémy v jednotlivých oblastech rozvoje města tak, jak je vnímají občané. Během měsíce října probíhala ověřovací anketa (ve zpravodaji a na webu města), kdy mohli hlasovat o navržených tématech i občané, kteří se veřejného projednávání nezúčastnili. Do ankety se zapojilo celkem 185 respondentů.

Průmět problémů, na jejichž významnosti se shodli jak účastníci veřejného projednání, tak respondenti v rámci otevřené ankety, je následující:

1. Nádražní ulice – řešení průjezdnosti
2. Vysadit les, remízky a jinou zeleň 
3. Úprava pozemku naproti restaurace Žuráň 
4. Nová hala pro sport a volný čas 
5. Odvoz tříděného odpadu od domu 
6. Lepší využití parku – plácky pro starší děti, grilovací místo apod. 
7. Hezčí město- květiny, záhony, keře 
8. RTG na zdravotním středisku 
9. Upravená zóna pro relaxaci 
10. ZŠ – písemné práce dětí na ukázku domů 
 

Tzv. 10P - deset problémů města bude projednáno v radě města a následně v zastupitelstvu.

 

 

Světový den výživy - preventivní programy pro ZŠ - anorexie, bulimie

Pro žáky 8. tříd ZŠ jsme uspořádali přednášky o poruchách příjmu potravy. Žáci se seznámili s riziky přehnaných ideálů krásy a s nebezpečím diet či užíváním anabolik. Interaktivní formou se dozvěděli zajímavosti a fakta o nejčastějších poruchách příjmu potravy - mentální anorexii a bulimii - o jejích psychických i fyzických následcích, o léčbě nebo možnosti laické pomoci. Dvouhodinové preventivní programy vedly lektorky z organizace Podané ruce.

 

Počítačové kurzy pro seniory 10-12/2016

Od října do prosince probíhají na základní škole počítačové kurzy pro šlapanické seniory. Účastníci mají možnost získat praktické dovednosti v práci s počítačem a internetem - jak vyhledávat, nakupovat, ale i chránit své osobní údaje. V závěrečných lekcích se budou moci naučit i praktické používání chytrých telefonů. Kurzy probíhají za finanční účasti města Šlapanice, v rámci Projektu Zdravé město, ve spolupráci se Základní školou Šlapanice, která zajišťuje učebny a lektory. Dvanácti lekcí, které probíhají každé úterý, se účastní čtyřicet seniorů. 

 

2. Veřejné fórum - 22. 9. 2016

Druhhé Veřejné fórum ve Šlapanicích - projednávání problémů města očima veřejnosti - proběhlo ve čtvrtek 22.9.2016 v orlovně na Masarykově náměstí. Občané se mohli vyjádřit k tomu, co by chtěli ve Šlapanicích změnit a co by mělo město prioritně řešit. Sešlo se kolem čtyřiceti občanů, kteří měli co říci. Padaly náměty a návrhy - o kterých měl každý účastník možnost hlasovat. Z hlasování vzešlo 14 hlavních témat, které jsou pro občany nejzásadnější: Nádražní ulice /řešení průjezdnosti/ - Nová hala pro sport a volný čas - Odvoz tříděného odpadu od domu - Úprava pozemku naproti restaurace Žuráň - Upravená zóna pro relaxaci - Vysadit les, remízky a jinou zeleň - Odstranit sloupky na náměstí + přidat odpadkové koše - RTG na zdravotním středisku - ZŠ: písemné práce dětí na ukázku domů - ZŠ: školní klub pro starší děti /využití času mezi školou a kroužky/ - Koncerty na náměstí - Lepší využití parku: plácky pro starší děti, grilovací místo,.. - Hezčí město: květiny, záhony, keře.

Na tato témata bude vytvořena veřejná anketa a i ostatní občané, kteří se Veřejného fóra nezúčastnili, se budou moci vyjádřit. Ověřených "10 problémů města" pak bude putovat do rady města a zastupitelstva.  I když účast byla nižší než loňský rok, věříme, že fórum přispěje k řešení problémů, které občané cítí.

Poděkování patří nejen občanům a studentům, kteří se zúčastnili, ale všem organizátorům, odborným garantům u stolů, paní starostce a facillitátorce Daně Divákové. Děkujeme také zdravotníkům Českého červeného kříže, kteří během akce měřili zdarma všem zájemcům cholesterol a krevní tlak.

 

Evropský týden mobility - Den s MP- akce jablko, citron - 22. 9. 2016

V rámci Evropského týdne mobility jsme pro žáky 5. tříd ZŠ Šlapanice připravili již potřetí  "Den s městskou policií". V úterý 20. 9. 2016 se nejprve žáci sešli v kinosále, kde se strážníky prodiskutovali zvýšené množství dopravy, jeho dopad na životní prostředí a zaměřili se i na bezpečnost na silnicích. Ve čtvrtek 22. 9. 2016  vyrazily děti po třídách na frekventovanou ulici Brněnskou, kde se strážníky měřily rychlost projíždějících aut  a seznamovaly se s technickým stavem vozidel. Místo pokuty za překročení rychlosti rozdávaly děti opravdové kyselé citróny a jako malou pochvalu naopak sladké jablko. Nejvyšší naměřená rychlost byla 68 km/hod. Součástí akce byl i tipovací kvíz a všechny děti byly za příkladnou spolupráci odměněny dárky. Poděkování za organizaci patří strážníkům, panu Krištofovi, paní učitelce Staňkové a učitelům 5. tříd ZŠ. Odměny byly hrazeny z akce BESIP, s podporou Jihomoravského kraje.

 

2. Veřejné fórum - čtvrtek 22. 9. 2016 v 17 hodin

Srdečně Vás zveme na 2. Veřejné fórum!

Máte možnost říci, co Vás ve Šlapanicích trápí, co se Vám líbí,

co nelíbí a co byste chtěli změnit. Diskutovat se bude u tématických stolů.

Těšíme se s Vámi na setkání!

verejne_forum_2016 (7).png

Darování krve - 10. 6. 2016

Dobrovolní dárci krve ze Šlapanic se v rámci kampaně „Daruj krev se Zdravým městem“ sešli 10.6.2016 na Transfuzní stanici v Brně. Letos v úžasném počtu - 35 dárců, z nichž 25 dávalo krev poprvé. Potěšující bylo množství mladých lidí, na které byla naše kampaň cílena zejména. Odměnou jim byl nejen dobrý pocit, ale i dárková taška s vínem, poukázkou do bazénu základní školy a reklamními předměty. Smyslem akce je zvýšení povědomí o potřebě darovat krev, rozšířit registr dárců a zvýšit prestiž dárcovství. Protože akci považujeme za smysluplnou, založenou na dobrovolnosti a přispění dobré věci...těšíme se na vás a další nové dárce zase příští rok. Všem děkujeme!

039.jpg

Dopravní hrátky pro předškolní děti - květen 2016

Strážníci městské policie přichystali pro děti malou autoškolu, kde malí řidiči museli projít technickými zkouškami, jízdami a testy, aby získali svůj první řidičský průkaz. Akce probíhala na dopravním okruhu v areálu MŠ Zahrádka. Během tří dnů se jí zúčastnily obě šlapanické mateřské školy a děti z miniškolky Maceška.  Průkaz malého řidiče se pokusilo získat  přes 200 dětí a to na odrážedlech, koloběžkách nebo na kole. Součástí akce byla názorná dopravně-bezpečnostní osvěta – používání helem, poznávání základních dopravních značek nebo seznámení se semaforem či radarem. Semafor a dopravní značky zapůjčila zdarma společnost SIGNEX spol. s.r.o. Velmi úspěšnou a oblíbenou akci tentokrát podpořila JM Autoškola a Jihomoravský kraj. Děti tak dostaly za absolvování malé autoškoly sladkosti, odměny a reklamní předměty od Besip.

13177493_1570846183213016_7474657123849359075_n.jpg

Den proti drogám - preventivní programy pro ZŠ

Jak se nestát závislákem je název preventivního programu, jehož se 5. a 10. května zúčastnili žáci 7. ročníků. Zajímavou a nenásilnou formou hry se žáci seznamovali s nebezpečím užívání různých návykových látek. Odbornice ze Státního zdravotního ústavu měly připraveny tři stanoviště, na kterých byli žáci vtaženi do panelových soutěžních her s tématy vliv kouření, drogy a jiné návykové látky a asertivní chování. Žáky hry zaujaly a snažili se vzájemně spolupracovat na řešení různých modelových situací. Za svoje znalosti a vědomosti byli žáci odměněni nejen vysokým počtem bodů, ale i drobnými dárky. Cílem výukového programu bylo seznámit žáky s negativy spojenými s užíváním návykových látek a s riziky vzniku závislostí. Preventivní výukový program pro žáky 7. ročníku ZŠ Šlapanice byl hrazen z prostředků města Šlapanice z rozpočtu Projektu Zdravé město.

13124893_1568476770116624_5423705283696644797_n.jpg

Šlapanice darují krev - 10. 6. 2016

Připojte se k naší kampani - přijďte darovat krev! Čekají Vás drobné dárky a poukázka do bazénu. Přihlášení do 10. 5. 2016 na email vladka.dobiasova@gmail.com.

den krve 2016 web.jpg

Ukliďme Česko, ukliďme svět - ukliďme Šlapanice - sobota 9. 6. 2016

Úklid šlapanického katastru letos proběhl pod hlavičkou celonárodní  akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, která zajistila materiál jako pracovní rukavice ap. V sobotu 9. 4. 2016 nám ale počasí nepřálo...zvažovali jsme i přeložení akce, ale protože se i přes deštivé počasí sešlo okolo 25 dobrovolníků - nic nebránilo vrhnout se do úklidu. Rukavice, igelitové pytle a vydali jsme se na předem vytyčené trasy - cesta na Bedřichovice, na Ponětovice, na Jiříkovice, městský park. Velké poděkování patří opravdu všem, kteří i přes nepřízeň počasí přiložili ruku dílu a pomohli tak zvelebit naše okolí. Již tradičně se zapojil v hojném počtu spolek Hrbatý hrozen - díky! A mladí fotbalisti, kteří místo tréninku uklízeli již v pátek - cestu na Žuráň a ulici Zemědělskou. Alespoň malou odměnou bylo drobné občerstvení na cestu. Hlavně ale všechny hřál dobrý pocit, že jsme alespoň něco málo udělali pro místo, kde bydlíme...i když se nikomu z nás do toho deště z postele fakt nechtělo....:-)

12987114_1558995284398106_1504543290394751540_n.jpg

 

Ukliďme Česko, ukliďme svět - ukliďme Šlapanice - sobota 9. 6. 2016 v 9 h

Připojte se s námi do úklidu okolí Šlapanic!

sobota 9. června - sraz v 9 hodin v městském parku.

Drobné občerstvení zajištěno.

facebookCoverEvents.jpg

Co nejvíce trápí občany Šlapanic? – výstupy z Veřejného fóra

Na Veřejném fóru (1. 10. 2015) byly veřejností naformulovány nejpalčivější problémy města tak, jak je vnímají občané. Ostatní občané, kteří se neúčastnili Veřejného fóra mohli hlasovat - buď formou internetové ankety na webu města nebo odevzdáním lístku, který byl otištěn ve Šlapanickém zpravodaji. Do ankety se zapojilo celkem 202 respondentů.

Průmět problémů, na jejichž významnosti se shodli jak účastníci veřejného projednání, tak respondenti v rámci otevřené ankety, je následující:

1. Řešení křižovatky Slatina u kostela
2. Obchodní centrum 
3. Vybudování cyklostezek ve městě a okolí 
4. Řešení koupání – alternativa biotop 
5. Zastavení projektu průmyslové zóny (nerealizace)
6. Řešení ekologické zátěže ICEC 
7. Vybudování multifunkčního hřiště Jiráskova
8. Areál papíren přebudovat na hřiště a posilovací stroje

Následuje předložení těchto témat radě města a zastupitelstvu. Tyto orgány stanoví nejoptimálnější postupy a odpovědnost k řešení. Na 2. Veřejném fóru, které proběhne 22. 9. 2016 budou tato témata vyhodnocena a veřejnost bude seznámena s kroky, které město podniklo. Děkujeme všem za zájem o dění ve městě!

 
 

Environmentální výukové programy pro mateřské školky

Šlapanické mateřské školy získaly finační podporu od Nadace Sova (15 000,- Kč) a mohly tak vyrazit na výlety do brněnských Soběšic do pracoviště Lipky - Jezírko. Děti z MŠ Zahrádka absolvovaly během tří dnů program "Jak se žije v lese" a MŠ Hvězdička si vybrala "Mravencovo desatero". Velká část výuky probíhá přímo v lese v malebném protředí nedaleko  Soběšic, a umožňuje tak názorné učení a osvojování znalostí, ale i probouzení citového vztahu k lesu prostřednictvím aktivit zaměřených na smyslové vnímání přírody.

IMG_1355.JPG

Veřejné fórum - 1. 10. 2015

Veřejné fórum - projednávání problémů města očima veřejnosti - proběhlo ve čtvrtek 1. 10. 2015 v orlovně na Masarykově náměstí ve Šlapanicích. Občané se mohli vyjádřit k tomu, co by chtěli ve Šlapanicích změnit a co by mělo město prioritně řešit. Sešlo se skoro sedmdesát lidí, kteří měli co říci. Padaly desítky námětů a návrhů - o kterých měl každý účastník možnost hlasovat. Z hlasování vzešlo 14 hlavních témat, které jsou pro občany nejzásadnější: vybudování multifunkčního hřiště na ulici Jiráskova - řešení křižovatky Slatina u kostela - řešení ekologické zátěže ICEC - cyklostezky ve městě - řešení alternativy koupaliště /biotop/ - kultivovat komunikaci rodiče x škola - vyřešit projekt městského kulturního sálu - obchodní centrum - areál papíren využít na hřiště a posilovací stroje - nerealizace průmyslové zóny - bezbariérové přístupy - alternativa k seniorbusu pro matky s dětmi - uzamykatelné kóje pro kola a koloběžky na ZŠ - kino. Na tato témata bude vytvořena veřejná anketa a i ostatní občané, kteří se Veřejného fóra nezúčastnili, se budou moci vyjádřit. Ověřených "10 problémů města" pak bude putovat do rady města a zastupitelstva. Všem, kteří se účastnili, děkujeme za projevený zájem o dění ve městě a věříme, že fórum přispěje k řešení problémů, které občané cítí.

P1240075.JPG


Projekty města Šlapanice
Bezplatná služba UtilityReport
Městská knihovna Šlapanice
Třídění odpadu

 

Zdravé město Šlapanice
Starostův přespolní běh

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top