Šlapanické informační okénko

07. 09. 2023 / Školství, Doprava, Senioři, Ostatní

Na informace o místním dění jsme se zeptali vedení města. Pojďte se s námi začíst do novinek ve vašem okolí. Je téma, které vás zajímá? Napište nám na e-mail: info@slapanice.cz.

Sběrné místo u Černého splavu

Z důvodu nekontrolovatelného zavážení odpadu a vzniku černých skládek, instalovalo nově město Šlapanice na sběrné místo odpadů u Černého splavu uzamykatelnou klec. To má sloužit především uživatelům blízkých rekreačních chat. Ti, kteří mají zájem zde odkládat svůj komunální odpad se mohou obrátit na MěÚ Šlapanice na paní Bc. Terezu Rösslerovou.
Zároveň dojde k úpravě sběrného místa a jeho posílení o sklo a papír. 
Místo je také nově hlídáno kamerovým systémem.

Bezpečnost na přechodech

Na přechodech pro chodce se zacvičila první preventistka, která bude pomáhat (nejen) dětem při přecházení silnice do školy ve frekventovaných ranních hodinách. Město zároveň stále hledá dobrovolníky z řad rodičů a seniorů, kteří by pomohli zvýšit bezpečnost dětí na přechodech.  Každý preventista projde školením od městské policie. Plat 160 Kč/hod.
Kontakt pro zájemce: e-mail sekretariat@slapanice.cz, tel 533 304 311

Zákaz kouření v blízkosti školy

Upozorňujeme občany, především pak rodiče, vyzvedávající své děti ve škole, že v rámci obecně závazné vyhlášky o zákazu kouření a používání elektronických cigaret na vymezených částech veřejného prostranství je zakázáno v prostorách a na pozemcích školy kouřit. Děkujeme za pochopení.

Dotace pro školky

Dotační orgán na základě žádosti města schválil bez výhrad žádost o dotaci na stavební náklady a vybavení interiérů rekonstruovaných mateřských škol k financování. Město tak získá do rozpočtu přibližně 40 milionů korun.