Pondělí, 25. červen 2018. Svátek má Ivan

Mateřské školy

Velikost textu

Zápis do MŠ Hvězdička a MŠ Zahrádka 2017

Zápis do Mateřské školy Hvězdička i do Mateřské školy Zahrádka se bude konat v úterý 2. května 2017 v době od 10.00 do 12.00 hodin a od 15.00 do 17.00 hodin. Při zápisu rodiče odevzdají vyplněnou přihlášku s potvrzením od lékaře a vyplněný evidenční list. Rodič si s sebou přinese občanský průkaz a rodný list dítěte.

Ve dnech 18. a 19. dubna 2017 si rodiče můžou v době 10 - 12 h. a ve 14 - 16 hod. vyzvednout Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání se zahájením docházky od 1. 9. 2017. Žádosti se vydávají v mateřské škole.

Informace k zápisu (PDF 201.65 kB)

Kritéria pro přijímání dětí (PDF 227.64 kB)

MŠ Zahrádka

MŠ Hvězdička

http://www.hvezdicka-slapanice.cz/

Mateřská škola Hvězdička vznikla v roce 1997 přestěhováním z již nevyhovujících prostor na Děvíně do nového polyfunkčního objektu na náměstí. Její technický stav je dobrý. V přízemní budově se nachází dvě přibližně stejně velké třídy, každá se svojí vlastní šatnou a hygienickým zařízením. Dále zde máme dvě menší kuchyňky na vydávání jídel, dvě šatny a hygienická zařízení se sprchovými kouty pro zaměstnance, několik menších skladů, jak na pomůcky, tak na čisticí prostředky a ředitelna. Plynová kotelna je ve vedlejší části budovy. V naší MŠ se nevaří, pouze se vydávají obědy.

Vedle MŠ je menší dvorek s částí travnaté plochy. Zde je vybudované pískoviště, postavený mobiliář. Bylo zde zasazeno několik dřevin a keřů, které dotváří ráz zahrady.V létě využíváme k otužování zahradní rozprašovač. Mateřská škola má přiměřeně velké prostory, dětský nábytek, tělocvičné nářadí a zdravotně hygienická zařízení. Vše je uzpůsobeno potřebám a počtu dětí, zdravotně nezávadné a bezpečné. Vybavení hračkami, pomůckami a materiály je na dobré úrovni. Hračky jsou umístěny tak, aby si je děti mohly samy brát a ukládat. Všechny vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů. Děti se samy svými výtvory podílejí na úpravě a výzdobě prostředí, dětské práce jsou přístupné rodičům i veřejnosti.

Provoz mateřské školy začíná v 6.30 hod. a končí v 16.00 hod. MŠ navštěvuje celkem 50 dětí. Jsou zde zaměstnány čtyři kvalifikované pedagogické pracovnice, školnice a provozní zaměstnankyně, která vykonává i funkci topičky

Filosofií naší školy je rozvíjet samostatnost, zdravé sebevědomí, sebejistotu a tvořivost dětí. Naší snahou je vytvářet u dětí kladný vztah k přírodě, předávat a zprostředkovávat dětem základní životní zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků cestou výchovy a vzdělávání založeném na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů. Pracujeme podle nového Rámcového programu předškolního vzdělávání, nabízíme kvalitní standardní i nadstandardní péči o všechny děti naší školy (sportovní a kulturní akce, akce pro rodiče a děti, výlety, plavecké kurzy, keramika, angličtina apod.).

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřujeme k tomu, aby zde děti byly maximálně šťastné a spokojené. Péči také věnujeme informovanosti rodičů a spolupráci s nimi. Tradicí je dlouholetá spolupráce s okolními mateřskými školami, ZŠ, ZUŠ, gymnáziem, Asociací Sport pro všechny, pedagogicko-psychologickou poradnou a speciálním pedagogickým centrem v oblasti logopedie.

Školička Sokolík

www.skolickasokolik.cz 

Školička Sokolík je provozována podle zákona o dětských skupinách. Její sídlo je v nově zrekonstruovaných prostorách původní bytové jednotky v sokolovně na Nádražní ulici ve Šlapanicích. Kapacita školičky je stanovena na 12 dětí. Těm je k dispozici nově vybavená samostatná místnost, sociální zařízení a výdejna jídla. Rekonstrukce proběhla v letních měsících a provoz byl zahájen 1. 9. 2016.

kd.jpg

MOBILNÍ ROZHLAS

Informace o službě

NENECHTE SI UJÍT

25. červen 2018 od 22.00 h
Anděl Páně 2 více
26. červen 2018 od 22.00 h
Hurvínek a kouzelné muzeum více
27. červen 2018 od 22.00 h
Špunti na vodě více
28. červen 2018 od 22.00 h
Bezva ženská na krku více

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

top_in_knihovna.jpg

ODKAZY

 Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
esf.jpg
Certifikáty a oceněníFamily point
 Rod. pasy LOGO 2.jpg
Senior pas LOGO 2.jpg
HC Kometa BrnoPortál jižní Moravy
MoravaNapoleonska.jpg 
Celé Česko čte dětem
 
 

AKTUALITY NA EMAIL

Chcete dostávat pravidlné informace o městě?

Přihlásit odběr

Čas poslední aktualizace: 25.06.2018 000 11:18       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine

Verze Klasická | Mobilní