Rozcestník

AKTUALITY

FILTR Aktuality

Výběrová řízení

24. 06. 2020 / Ostatní

Tajemník Městského úřadu Šlapanice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice:

  • Referent pro právní agendu, přestupky
Více

48 Hours Film Project Brno

23. 06. 2020 /

Gratulujeme šlapanickému týmu k nejlepšímu herci, produkci, scénáři a zvuku v 48 Hour Film Project Brno 2020 aneb vymysli a natoč film za 48 hodin. Ocenění za nejlepšího herce získal Filip Fajt ze Základní školy Šlapanice.

Více

Návrh železničního jízdního řádu 2020 - 2021

22. 06. 2020 / Doprava

Na internetových stránkách Správy železnic, s.o. je v odkazu: https://www.spravazeleznic.cz/cestujici/jizdni-rad/navrh-jizdniho-radu-na-rok-2021 zveřejněn Návrh železničního jízdního řádu pro období 13. 12. 2020 – 11. 12. 2021.

Návrh jízdního řádu 2020/2021 pro tratě Jihomoravského kraje je také zveřejněn na internetových stránkách KORDIS JMK, a.s.: https://www.idsjmk.cz/#lock33706.

Více

Výsledky soutěže Zlatý erb

19. 06. 2020 / Městský úřad, Ostatní

Projektový web města Šlapanice zvítězil v krajském finále soutěže Zlatý erb v kategorii Elektronické služby.

Postupuje tak do celonárodního finále. Cenu převzala paní starostka Michaela Trněná a Ivana Hrušková, která web navrhla a je jeho webmaster.

S nápadem na projektový web přišel pan Pavel Zmeškal, který se také podílel na jeho vzniku. Velké poděkování také patří všem, kteří web plní informacemi a starají se o to, aby byl aktuální.

Výsledky soutěže najdete zde: https://www.zlatyerb.cz/vysledky-krajskeho-kola-jihomoravskeho-kraje/d-1586

Projektový web si můžete prohlédnout zde: https://projekty.slapanice.cz/

Více

Upozornění k občanským průkazům

16. 06. 2020 /

Upozorňujeme občany, že po ukončení nouzového stavu se už nemohou prokazovat osobními doklady, jejichž platnost skončila po 1. březnu 2020. Doporučujeme požádat o nové doklady co nejdříve. V případě neplatného občanského průkazu musí občan doložit svoji totožnost ještě jiným platným dokladem (rodný list, cestovní pas, řidičský průkaz).

 

Více

Aktuality ze Zastupitelstva města Šlapanice

15. 06. 2020 /

Zastupitelstvo města Šlapanice na svém 9. veřejném zasedání mino jiné schválilo:

  • Smlouvu na provozní úvěr ve výši 100 milionů Kč. Úvěr bude sloužit na předfinancování dotací a bohužel i na dofinancování propadu příjmů díky Covid 19.
  • Ukončení smluvních vztahů se společností CTP Invest, spol. s r.o.
  • Záměr výstavby komunikace na ulici Seifertova, a to za podmínek, že komunikace bude převedena do majetku města. A také za finanční spoluúčastí vlastníků nemovitostí v dané lokalitě.
Více

Výběrová řízení

11. 06. 2020 /

Tajemník Městského úřadu Šlapanice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice:

  • Referent sociálních věcí - sociální pracovník pro agendu sociálněprávní ochrany dětí - na dobu neurčitou 
  • Referent sociálních věcí - sociální pracovník pro agendu sociálněprávní ochrany dětí - na dobu určitou

Starostka města Šlapanice vypisuje výběrové řízení na pozici:

  • Strážník městské policie 
Více

Katalog služeb

11. 06. 2020 /

Od včerejšího dne jsme pro vás spustili v rubrice Katalog služeb možnost vyplnit online formulář v jednotlivých kategoriích.

Poskytnuté údaje budou sloužit ke zveřejnění na webových stránkách města Šlapanice v katalogu firem a podnikatelů působících ve městě Šlapanice.

 

Poděkování za humanitární pomoc

11. 06. 2020 / Ostatní

Děkujeme všem, kteří zareagovali na naši výzvu o pomoc pro občany na Šumpersku, které postihly povodně. Obzvlášť děkujeme obci Mokrá-Horákov, sboru dobrovolných hasičů Mokrá-Horákov a také šlapanickým hasičům.

První várku humanitární pomoci, již včera šlapaničtí hasiči dopravili na místo.
Pokud byste i nadále chtěli pomoci zasaženým občanům a máte věci, které chcete darovat, přineste je na podatelnu MěÚ Šlapanice.

Děkujeme, že pomáháte.

Více

AKCE

FILTR Akce

Pátek 14. 08. 2020

16:00

Stavění máje proběhne v pátek 14. 8. 2020 v 16:00 v Městském parku Šlapanice na ulici Riegrova.

Sobota 15. 08. 2020

Neděle 16. 08. 2020

Středa 26. 08. 2020

Čtvrtek 27. 08. 2020

ZPRÁVY

FILTR Zprávy

Velký volejbalový úspěch šlapanických juniorek

04. 09. 2019 / Sport

V sobotu 24. 8. 2019 se juniorky volejbalového oddílu TJ Sokol Šlapanice staly vícemistryněmi ve volejbalu na Mistrovství ČR přeboru ČOS 2019. Kromě stříbrných medailí, poháru a dárkového koše si odvezly cenné herní zkušenosti, protože si na jednom místě mohly zahrát s ligovými i extraligovými juniorkami z celé ČR.

Více

Šlapanické trávníky budou díky šetrnějšímu přístupu zelenější

18. 06. 2019 / Informace z úřadu, Zajímavosti

Nikoho jistě nepřekvapí, že plošně největší a nejběžnější zelenou plochou našich veřejných prostor jsou trávníky. Leží v nich z pohledu užitečnosti veliký potenciál, protože nám dokážou účinně pomoci v zadržování teď už vzácné dešťové vody a taktéž mají vynikající schopnost chladit své městské okolí díky nižší povrchové teplotě. Jak je vhodné starat se trávníky a co plánujeme ve Šlapanicích, se podívejte v následujícím článku.

Více

Hasičina nejen dřina 2019

13. 06. 2019 / Bezpečnost, Kultura, Sport, Zajímavosti

Skončil 10. a poslední ročník akce s názvem Hasičina nejen dřina, která se odehrála v sobotu 8. 6. 2019 v městském parku na Riegrově ulici ve Šlapanicích. Vzhledem k oslavě 130. výročí založení našeho sboru jsme zvolili téma “Evoluce hasičů”, čemuž byl přizpůsoben celý program. Počasí nám letos opět přálo.

Více

Strategický plán rozvoje města Šlapanice

07. 06. 2019 / Samospráva

Ke konci letošního dubna bylo zahájeno „zpracování aktualizace strategického plánu rozvoje města Šlapanice z 01/2014 na období do roku 2025“. Zjednodušeně řečeno je strategický plán základním dokumentem, který určí budoucí směřování města Šlapanice a jako takový bude důležitým nástrojem pro rozhodování jak politického vedení města a městské správy, tak pro koordinaci zájmů a aktivit dalších klíčových subjektů působících ve městě.

Více

Cyklotour Na kole dětem startuje 29. května 2019

27. 05. 2019 / Sport

Desátá cyklotour Na kole dětem startuje 29. května 2019 Společně pro dobrou věc, malebnou krajinou na kolech….

Ve dnech 29. 5. - 8. 6. vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou z Aše do Znojma. K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, na trase se připojí Gábina a Petr Koukalovi, paralympijský reprezentant Jirka Ježek, peloton doprovodí s Tatrou Karel Loprais. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR. Energii do žil účastníkům dlouhé cyklojízdy vlije kulturní program připravený v partnerských městech, kde bude peloton zastavovat. Šlapanice budou cílovou destinací pro 9. etapu cyklojízdy v pátek 7. června 2019, kde v městském parku bude od 17 hod. připraven doprovodný program. 

Více

Profesor Hilský plýtvá časem !?!

14. 05. 2019 / Kultura, Osobnosti, Školství, Zajímavosti

Ano, je to tak! Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., osobnost světového formátu obětuje svůj čas hrstce studentů malého, rodinného gymnázia ve Šlapanicích u Brna!

Více

Preventivní oční vyšetření pro seniory zdarma

06. 05. 2019 / Zdravé město Šlapanice, Zprávy

Zrak je náš nejdůležitější smysl. Očima přijímáme až 80% informací z našeho okolí. Proto je dobré o oči pečovat a chodit na pravidelné preventivní prohlídky k očnímu lékaři. Neléčená oční onemocnění mohou totiž vést až k úplné ztrátě zraku a sociální izolaci.

Projekt medbus Nadačního fondu Josefa Hycla nabízí bezplatnou preventivní oční péči seniorům starším 65 let, kteří nemají možnost pravidelně navštěvovat očního lékaře. Součástí služeb medbusu je i bezplatná doprava k očnímu specialistovi a zpět. Důležité je, aby byl senior pojištěn u kterékoli z českých zdravotních pojišťoven. Pak už stačí jen zavolat na telefonní číslo 517 076 800.

Více

Hrdina z Jiříkovic

09. 04. 2019 / Historie, Osobnosti

V létě letošního roku by se dožil 100 roků jiříkovický rodák, brigádní generál ve výslužbě, pan Miroslav Antonín Liškutín. Narodil se 23. srpna 1919 v Jiříkovicích. Tam vychodil obecnou školu a po měšťanské škole ve Šlapanicích nakonec nastoupil do brněnské Zbrojovky, kde se vyučil strojním zámečníkem. O létání ale snil od dětských let.

Více

Stručně z historie areálu Cukrovaru

27. 02. 2019 / Zajímavosti

Připomeňme krátce z historie areálu, čím si prošel: Jedná se o původní místo Rolnického akciového cukrovaru. Místu, kde byl v roce 1872 postaven, se lidově říkalo Husí louky, protože se tam chodily pást husy.

Více

Projekty města Šlapanice
Zdravé město Šlapanice
Třídění odpadu
Starostův přespolní běh

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top