Podněty občanů

Podněty občanů jsou určeny pro podněty k řešení, které mohou řešit a vyřešit pracovníci Odboru investic a správy majetku MěÚ Šlapanice. Může se jednat např. o rozbité hřiště, překážející kontejner, černou skládku a další věci, na které chcete upozornit. Pomocí formuláře v odkazu Přidat ohlášení nám pošlete adresu místa, doplňující informace a popř. fotografii, které nám pomůžou místo a problém lépe identifikovat. Vaše podněty jsou zasílány zpravidla vedoucímu OISM, poté jsou zveřejněny spolu s odpovědí (cca do dvou týdnů od zadání dotazu). Kvůli zabránění zveřejnění nežádoucích zpráv (např. reklamy, vulgarity apod.) nejsou Vaše podněty zveřejněny ihned. 

Pokud vlastníte chytrý telefon, můžete problém nahlásit jednoduše a rychle díky mobilní aplikaci Zmapujto. I bez mobilu můžete nové hlášení provést pomocí interaktivního webového formuláře na webu Zmapujto. Stránka Podněty občanů je alternativou přímo na městském webu (bez nutnosti vkládat fotografie), aplikace nejsou propojeny.

Dotazy k jednotlivým projektům města je možné pokládat na samostatném projektovém webu města: https://projekty.slapanice.cz

Pro ostatní žádosti, stížnosti a jiné připomínky apod. použijte, prosím, oficiální cestu pro splnění zákonných náležitostí.

49.169 16.728 14 Přidat ohlášení
Legenda Archiv
Typ Stav
Chodníky/komunikaceZveřejněný1
Detail
Čas ohlášení: 8.2.2019 11:08:34
Typ: Chodníky/komunikace
Adresa: Šlapanice,Brněnská 105 a 107 0.000000 0.000000
Chodníky/komunikace
Ohlášení:

Doporučuji vyřešit značné zvlnění vozovky u domu Brněnská 105 a domu Brněnská 107. Chodí tudy děti ze školky a spousta lidí z Brněnských polí na trolejbus.

Odpověď úřadu

Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. Odbor investic a správy majetku prověří současný stav a možnosti opravy.

Veřejná dopravaZveřejněný1
Detail
Čas ohlášení: 10.2.2019 11:54:09
Typ: Veřejná doprava
Adresa: Šlapanice ul.Palackého č.21 0.000000 0.000000
Ohlášení:

Přeji pěkný den. Moje žádost o nápravu se týká parkování automobilů na ulici Palackého. Jak jistě víte, automobilů neustále přibývá a jejich majitelé jsou často bezohlední a ve snaze nějak zaparkovat se zdá, že ztratili základní instinkty řidiče. V mém případě se jedná o neustále opakované parkování před vjezdem do vlastní soukromé garáže, která je součástí rodinného domu. Domnívám se, že jako majitel zmíněného domu a tedy i garáže mám zákonný nárok na volný přístup a stejně tak výjezd ze zmíněné garáže. Příčinou problému je zřejmě špatné označení linkou z červené dlažby na chodníku, která odpovídá přesně šířce garáže /2,5m/. Parkující šoféři to zřejmě považují za dopravní značku a parkují tedy těsně nebo mírně přes čáru. V žádném případě z garáže nevyjedu. Pro představu doplním několik rozměrů které upřesní problém. Šíře komunikace 6 m, šíře vjezdu do garáže 2,5m,šíře chodníku 2,7m, šířka vozidla parkovaného v garáži 2,1m,délka vozidla parkovaného v garáži 4,9 m. Z uvedených rozměrů je zřejmé že pokud mě zaparkovaná auta zablokují 2 až 2,5 m z vozovky která je široká 6 m zbývá pro vyjetí (zaparkování) 6-2,5´=3,5 m Je zřejmé, že při délce vozidla parkovaného v garáži 4,8 m odtud nevyjede ani kouzelník. Kola automobilu narazí do obrubníku chodníku na druhé straně vozovky a zcela chybí prostor pro jakékoliv řidičské manévry.(Představte si prosím tuto situaci v okamžiku, kdy chci použít vozidlo parkované v garáži pro odvoz ohrožené osoby do nemocnice nebo třeba stihnout odlet letadla z tuřanského letiště.) Řešení vidím v řádném označení plochou dopravní značkou (bílá zebra na vozovce) s rezervou alespoň 1m až 1,5 m na oba směry vozovky a srozumitelném a řádném označení parkovacích míst na zmíněné ulici. Po zmíněné realizaci označení jsem samozřejmě schopen informovat policii o přestupku a překážející vozidlo předat do jejich ,,péče,, Věřím, že mému velmi stresujícímu problému věnujete pozornost a že to není nad síly řízení města Šlapanice. Děkuji a těším se na Vaši odpověď. Štikarovský Zdeněk

Odpověď úřadu

Dobrý den pane inženýre,
děkujeme za podnět. Doplnění vodorovného značení na ulici Palackého  projednáme s odborem dopravy a PČR. V případě jejich souhlasu zrealizujeme toto značení před jednotlivými vjezdy.

Pěkný den,
Mgr. Michal Klaška, místostarosta města Šlapanice

Chodníky/komunikaceZveřejněný1
Detail
Čas ohlášení: 16.3.2019 17:34:38
Typ: Chodníky/komunikace
Adresa: Brněnská, Šlapanice 49.166424 16.720339
Ohlášení:

Dobrý den, dnes jsem si všimnul u trolejbusové zastávky Šlapanice sídliště ve směru na Brno, že kanálová vpusť je totálně ucpaná. Bylo by vhodné ji nechat vyčistit a uvolnit. Měla by zachytávat spoustu vody tekoucí po Brněnské ul.od Penny marketu. S pozdravem Kiszling.

Odpověď úřadu

Dobrý den, děkujeme za podnět, byl předán k řešení. 

OstatníZveřejněný1
Detail
Čas ohlášení: 12.4.2019 10:10:42
Typ: Ostatní
Adresa: Havlíčkova, Nerudova Šlapanice 0.000000 0.000000
Ohlášení:

Na začátek ulice Havlíčkova a část Nerudovy, konče křižovatkou Sušilova by nebylo špatné dát dopravní značení na snížení rychlosti, popř. zóna, z důvodu mateřské školky Zahrádka. Je zde velký výskyt pohybu dětí a rodiče, kteří vozí děti do školky jsou ohleduplní jen při cestě tam, nikoli už když lokalitu opouštějí, nemluvě o bezohledné jízdě ostatních řidičů, kteří jsou schopni projet zatáčku Havlíčkova-Nerudova padesátkou.

Odpověď úřadu

Dobrý den,
děkujeme Vám za podnět na zvýšení bezpečnosti v oblasti MŠ Zahrádka. Přidáme ho k projednání s PČR společně s dalšími podněty občanů, které jsme obdrželi. 
Pěkný den,
Mgr. Michal Klaška, místostarosta města Šlapanice 


Projekty města Šlapanice
Veřejné fórum - anketa
Třídění odpadu
Městská knihovna Šlapanice

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top