Rozcestník

Podněty občanů

49.169 16.728 14

Archiv

Legenda Aktuální
Typ Stav
Odpadky, černá skládka, vrakyVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 19.9.2018 08:26:52
Typ: Odpadky, černá skládka, vraky
Adresa: Švehlova 66, Šlapanice 49.161743 16.722696
Ohlášení:

Prověřte prosím, zda popeláři ví o změně umístění kontejnerů na tříděný odpad od pole do hnízda před Švehlova 66. Nejsou vyvežené a před nimi je obrovská hromada plastů, možná jako dalšího půl kontejneru a papírové krabice. Děkuji za rychlé vyřešení.

Odpověď úřadu

Dobrý den, svozová firma na to byla upozorněna tentýž den, co se umístění změnilo. Pro jistotu byli znovu upozorněni. Děkujeme za dotaz.

Odpadky, černá skládka, vrakyVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 26.9.2018 15:42:56
Typ: Odpadky, černá skládka, vraky
Adresa: Švehlova, Šlapanice 49.162491 16.724331
Ohlášení:

Dobrý den, při další uzavírce žel. přejezdu bude zřízen koridor pro pěší. Počítá se i s průjezdností s kočárkem po takovém terénu aby mu neupadly kola? Děkuji

Odpověď úřadu

Dobrý den,
děkujeme za dotaz, nicméně nespadá do kompetence OISM MěÚ Šlapanice, železniční přejezd vlastní Správa železniční dopravní cesty. Dotaz byl předán stavební společnosti. S průjezdností počítají, v případě zhoršené schůdnosti bude na místě pracovník stavby, který s kočárkem pomůže. 

Přeji hezký den,
Ivana Hrušková

Odpadky, černá skládka, vrakyVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 28.10.2018 13:02:03
Typ: Odpadky, černá skládka, vraky
Adresa: Brněnská 47, Šlapanice 49.165630 16.723738
Odpadky, černá skládka, vraky
Ohlášení:

už zhruba 2 týdny se u popelnic na chodníku naproti hospodě Moravská chalupa povalují stará TV a boiler

Odpověď úřadu

Děkujeme za ohlášení. Pracovníci SATESO již věci odvezli. 

Chodníky/komunikaceVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 8.2.2019 11:08:34
Typ: Chodníky/komunikace
Adresa: Šlapanice,Brněnská 105 a 107 0.000000 0.000000
Chodníky/komunikace
Ohlášení:

Doporučuji vyřešit značné zvlnění vozovky u domu Brněnská 105 a domu Brněnská 107. Chodí tudy děti ze školky a spousta lidí z Brněnských polí na trolejbus.

Odpověď úřadu

Dobrý den, děkujeme Vám za podnět. Odbor investic a správy majetku prověří současný stav a možnosti opravy.

Veřejná dopravaVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 10.2.2019 11:54:09
Typ: Veřejná doprava
Adresa: Šlapanice ul.Palackého č.21 0.000000 0.000000
Ohlášení:

Přeji pěkný den. Moje žádost o nápravu se týká parkování automobilů na ulici Palackého. Jak jistě víte, automobilů neustále přibývá a jejich majitelé jsou často bezohlední a ve snaze nějak zaparkovat se zdá, že ztratili základní instinkty řidiče. V mém případě se jedná o neustále opakované parkování před vjezdem do vlastní soukromé garáže, která je součástí rodinného domu. Domnívám se, že jako majitel zmíněného domu a tedy i garáže mám zákonný nárok na volný přístup a stejně tak výjezd ze zmíněné garáže. Příčinou problému je zřejmě špatné označení linkou z červené dlažby na chodníku, která odpovídá přesně šířce garáže /2,5m/. Parkující šoféři to zřejmě považují za dopravní značku a parkují tedy těsně nebo mírně přes čáru. V žádném případě z garáže nevyjedu. Pro představu doplním několik rozměrů které upřesní problém. Šíře komunikace 6 m, šíře vjezdu do garáže 2,5m,šíře chodníku 2,7m, šířka vozidla parkovaného v garáži 2,1m,délka vozidla parkovaného v garáži 4,9 m. Z uvedených rozměrů je zřejmé že pokud mě zaparkovaná auta zablokují 2 až 2,5 m z vozovky která je široká 6 m zbývá pro vyjetí (zaparkování) 6-2,5´=3,5 m Je zřejmé, že při délce vozidla parkovaného v garáži 4,8 m odtud nevyjede ani kouzelník. Kola automobilu narazí do obrubníku chodníku na druhé straně vozovky a zcela chybí prostor pro jakékoliv řidičské manévry.(Představte si prosím tuto situaci v okamžiku, kdy chci použít vozidlo parkované v garáži pro odvoz ohrožené osoby do nemocnice nebo třeba stihnout odlet letadla z tuřanského letiště.) Řešení vidím v řádném označení plochou dopravní značkou (bílá zebra na vozovce) s rezervou alespoň 1m až 1,5 m na oba směry vozovky a srozumitelném a řádném označení parkovacích míst na zmíněné ulici. Po zmíněné realizaci označení jsem samozřejmě schopen informovat policii o přestupku a překážející vozidlo předat do jejich ,,péče,, Věřím, že mému velmi stresujícímu problému věnujete pozornost a že to není nad síly řízení města Šlapanice. Děkuji a těším se na Vaši odpověď. Štikarovský Zdeněk

Odpověď úřadu

Dobrý den pane inženýre,
děkujeme za podnět. Doplnění vodorovného značení na ulici Palackého  projednáme s odborem dopravy a PČR. V případě jejich souhlasu zrealizujeme toto značení před jednotlivými vjezdy.

Pěkný den,
Mgr. Michal Klaška, místostarosta města Šlapanice

Chodníky/komunikaceVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 16.3.2019 17:34:38
Typ: Chodníky/komunikace
Adresa: Brněnská, Šlapanice 49.166424 16.720339
Ohlášení:

Dobrý den, dnes jsem si všimnul u trolejbusové zastávky Šlapanice sídliště ve směru na Brno, že kanálová vpusť je totálně ucpaná. Bylo by vhodné ji nechat vyčistit a uvolnit. Měla by zachytávat spoustu vody tekoucí po Brněnské ul.od Penny marketu. S pozdravem Kiszling.

Odpověď úřadu

Dobrý den, děkujeme za podnět, byl předán k řešení. 

OstatníVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 12.4.2019 10:10:42
Typ: Ostatní
Adresa: Havlíčkova, Nerudova Šlapanice 0.000000 0.000000
Ohlášení:

Na začátek ulice Havlíčkova a část Nerudovy, konče křižovatkou Sušilova by nebylo špatné dát dopravní značení na snížení rychlosti, popř. zóna, z důvodu mateřské školky Zahrádka. Je zde velký výskyt pohybu dětí a rodiče, kteří vozí děti do školky jsou ohleduplní jen při cestě tam, nikoli už když lokalitu opouštějí, nemluvě o bezohledné jízdě ostatních řidičů, kteří jsou schopni projet zatáčku Havlíčkova-Nerudova padesátkou.

Odpověď úřadu

Dobrý den,
děkujeme Vám za podnět na zvýšení bezpečnosti v oblasti MŠ Zahrádka. Přidáme ho k projednání s PČR společně s dalšími podněty občanů, které jsme obdrželi. 
Pěkný den,
Mgr. Michal Klaška, místostarosta města Šlapanice 

Veřejná zeleňVyřešeno2
Detail
Čas ohlášení: 30.4.2019 15:44:36
Typ: Veřejná zeleň
Adresa: 0.000000 0.000000
Ohlášení:

Dobrý den, při procházce po Tuřance od Brněnské ul. směrem k přejezdu trati Českých drah jsem byl velmi zklamán neudržovanými stromy(hrušněmi) kolem cesty. Je to velmi nepěkný pohled. Pravděpodobně je to v katastru města, tak by město mělo stromy udržovat.

Odpověď úřadu

Dobrý den,
děkujeme za podnět, byl předán kolegům z odboru investic a správy majetku k prověření a případné nápravě.
S přáním hezkého dne
Ivana Hrušková


Projekty města Šlapanice
Strategický plán rozvoje města
Třídění odpadu
Městská knihovna Šlapanice

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top