Čtvrtek, 19. červenec 2018. Svátek má Čeněk

Zkrácené menu

Odběr RSS
18. červenec 2018

Přerušení dodávky elektrické energie

V pondělí 23. 8. 2018 od 8:30 do 10:30 bude přerušena dodávka elektrické energie v chatové lokalitě Bezděkov (odběratelé napojeni z TS č.8326) z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy - rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací.

... více
13. červenec 2018

Uzavírka přejezdu na Švehlově ulici - náhradní doprava

Z důvodu úplné uzavírky přejezdu na ulici Švehlova pro vozidla i chodce v termínu od 18. 7. do 3. 8. 2018 bude pro občany z lokality za přejezdem (ul. Švehlova, Jiráskova, atd.) zavedena v pracovní dny mimořádná náhradní doprava Seniorbusem na ulici Kalvodova. Autobus bude vyjíždět od křižovatky Švehlova x Jiráskova a zastavovat u křižovatky Husova x Hybešova, na autobusové zastávce na ulici Nádražní a zastávce Kalvodova. Časy odjezdů budou od 5:30 do 8 hodin v předpokládaném intervalu odjezdu cca 30 min. 

12. červenec 2018

Oznámení - MUDr. Alena Procházková

MUDr. Alena Procházková oznamuje, že v době od 16. do 27. 7. 2018 neordinuje z důvodu dovolené. Od 16. 7. do 20. 7. zastupuje MUDr. Petra Procházková, ve své ordinaci na Nádražní 23, Šlapanice, ve svých ordinačních hodinách. Od 23. 7. do 27. 7. zastupuje MUDr. Helena Stoklásková, ve své ordinaci na Karla Čapka 13 (zdravotní středisko), Šlapanice, ve svých ordinačních hodinách.

9. červenec 2018

Volné místo - asistent pedagoga na ZŠ Šlapanice

ZŠ Šlapanice přijme asistenty pedagoga. Hledáme spolehlivé, komunikativní asistentky/asistenty pro dlouhodobou spolupráci, ideálně s praxí a zkušenostmi (popř. ochotné se dále vzdělávat v dané problematice), schopné stabilně spolupracovat s pedagogy i rodiči. Požadujeme: SŠ, VŠ pedagogická (i aktuálního studenta), příp. SŠ vzdělání s maturitou + dokončený akreditovaný kurz MŠMT ČR pro asistentky/asistenty pedagoga, praxe výhodou, bezúhonnost, samostatnost, spolehlivost.

 Své písemné nabídky se strukturovaným životopisem zasílejte pouze při splněné kvalifikaci na e-mail: kancelar@zsslapanice.cz

9. červenec 2018

Volné místo - učitel/učitelka na ZŠ Šlapanice

ZŠ Šlapanice přijme na školní rok 2018/2019 kvalifikované učitele/učitelky pro II. stupeň s aprobací těchto předmětů:

Dějepis

Český jazyk

Anglický jazyk

Německý jazyk

Hudební výchova

Matematika

Zeměpis

... více
9. červenec 2018

Konzultace městského architekta

Další konzultační hodiny městského architekta Ing. arch. S. Žeravy proběhnou v termínech 9. 7., 23. 7., 6. 8. a 20. 8. 2018 v době od 13 do 18 hodin v budově MěÚ Šlapanice ve Šlapanicích ve 2. poschodí.

9. červenec 2018

Přerušení dodávky vody

Vodárenská akciová společnost oznamuje přerušení dodávky vody v pátek 13. července od 8 do 15 hodin.

Bez vody zůstávají ulice Janáčkova, Švehlova od křižovatky s ul. Janáčkovou směrem ke kolejím, ulice Švehlova od kolejí k ul. Wurmova včetně bytových domů. Důvodem výluky je přeložka vodovodního řadu v souvislosti s rekonstrukcí kolejového svršku. V okolních ulicích může docházet k poklesu tlaku ve vodovodní síti.

Náhradní zdroj vody bude přistaven na ul. Švehlova u bytových domů.

29. červen 2018

Den otevřených dveří

Dny otevřených dveří (DOD) u starostky a místostarosty se během letních prázdnin ve dnech 2. 7. a 6. 8. 2018 nekonají. Na paní starostku nebo pana místostarostu se v případě dotazů můžete obrátit i mimo DOD. 
Kontakty:
Mgr. Michaela Trněná, e-mail: trnena@slapanice.cz, tel.: 533 304 310
Mgr. Michal Klaška, e-mail: m.klaska@slapanice.cz, tel.: 533 304 312

Další zprávy
13. červen 2018

Šlapanice získaly dotaci 147 milionů na sanaci ekologické zátěže

Do Šlapanic zamíří historicky největší dotace 147 milionů na vyčistění ekologické zátěže v bývalém cukrovaru.
Starostce Šlapanic Michaele Trněné dnes v poledne oznámil telefonicky ministr životního prostředí Richard Brabec, že Státní fond životního prostředí vyhověl žádosti o přidělení dotace ve výši 173 milionů na odstranění staré ekologické zátěže v bývalém cukrovaru. Po desítkách let se Šlapanice konečně mohou dočkat odstranění staré ekologické zátěže přímo v centru města v bývalém průmyslovém areálu uprostřed obytné zástavby.

... více
16. březen 2018

Zastupitelé Šlapanic podle Policie ČR nepochybili a městu ušetřili 24 milionů Kč

Policie ČR v únoru odložila trestní oznámení na zastupitele města, kteří hlasovali pro koupi areálu ICEC se starou ekologickou zátěží. Podání bylo směřováno na porušení povinnosti při správě cizího majetku. Policie si nechala zpracovat svůj vlastní znalecký posudek. Z něj vyplývá, že Šlapanice ušetřily při nákupu 24 milionů Kč.  

... více
27. únor 2017

Na zastupitelstvu se rozhodne o osudu areálu ICEC se starou ekologickou zátěží.

První březnovou středu bude zastupitelstvo postaveno před zásadní rozhodnutí, zda areál bývalých papíren koupit a začít s jeho revitalizací a nebo nadále ponechat v rukou stávajících vlastníků ( nizozemská společnost Abel Tasment Investment B.V. ) a nečině přihlížet chátrajícímu areálu a šíření znečištění do dalších míst našeho města. Areál je kontaminován látkami, které jsou vysoce nebezpečné pro zdraví lidí i životní prostředí. Poslední průzkumné práce, které zadala Česká inspekce životního prostředí ukazují na možné šíření kontaminace i po levém břehu potoka Říčky. Zpráva poukázala i na pravděpodobnou končící životnost ochranné stěny podél areálu a možné ohrožení toku Říčky. Znečištění již zasahuje i pod obytnou zástavbu např. na ulici Tyršova. Obyvatelé lokalit přiléhajících k areálu proto nesmí v žádném případě čerpat vodu ze svých studní, užívat ji k pití, koupání ani zálivce svých zahrad.

... více
3. únor 2017

Město Šlapanice zvažuje návrh stavební uzávěry

Město Šlapanice zvažuje návrh stavební uzávěry jako dočasné opatření. Nechává prověřit lokalitu Zlatých polí územní studií, která bude sloužit jako podklad pro připravovaný nový územní plán města.

... více
10. srpen 2016

84. šlapanické slavnosti

Stavění máje, letní noc, zábavné odpoledne pro děti, krojovaný průvod pro první stárku, předání práva prvnímu stárkovi starostkou města, hodová zábava se Sivickou kapelou nebo vernisáž a výstava malíře Zdeňka Dvořáčka. Nejen tato lákadla letos nabídnou tradiční Šlapanické slavnosti, které se v našem městě odehraji od pátku do neděle ( 12. – 14.8 ). ... více
29. červenec 2016

Šlapanice vylučují útok hackerů

Ve čtvrtek 28. 7.2016 vyšel v deníku MF Dnes článek pod názvem „Hackeři změnili fotky z D1“, podle kterého měl být napaden systém přenosu dat mezi PČR a MěÚ Šlapanice. Po prošetření situace bylo zjištěno, že k žádnému hackerskému útoku nedošlo. Podrobnosti k celé situaci naleznete v přiložené tiskové zprávě. ... více
4. duben 2016

Byty Švehlova

V roce 2003 město realizovalo výstavbu bytových domů na ulici Švehlova (24 bytů). Při přezkoumání uzavřených budoucích kupních smluv ale současné vedení města zjistilo závažné právní chyby, které mají za následek absolutní neplatnost smluv. Napravit situaci lze pouze řádným uzavřením smluv nových. Nastavení a realizace smluvních vztahů byla plně v kompetenci tehdejších orgánů města, narovnat smluvní vztahy a vypořádat se s celou situací musí nyní ale současné vedení. To se samozřejmě chce se svými občany dohodnout, a proto navrhuje oboustranně přijatelné vypořádání vztahů.
... více
9. říjen 2015

Městský mobiliář ve spolupráci s VUT

Nový městský mobiliář ušitý na míru pro město Šlapanice budou navrhovat studenti Ateliéru produktového designu Fakulty výtvarných umění VUT v Brně. První informativní schůzka se uskutečnila dne 7. října 2015 ve Šlapanicích. Studenti mohou již v tomto akademickém roce začít zpracovávat design jednotlivých prvků. „Město se takto rozhodlo vzhledem k tomu, že náš veřejný prostor obývá neuvěřitelné množství různých typů laviček a odpadkových košů.“ uvedla starostka Michaela Trněná. ... více
25. září 2015

Návštěva předsedy vlády Bohuslava Sobotky

V rámci pravidelných pracovních cest do regionů navštíví předseda vlády Bohuslav Sobotka v sobotu 26. září 2015 Jihomoravský kraj. Na začátku dne se předseda vlády setká s vedením města Šlapanice, aby projednal sanaci ekologicky zatíženého území. Dalším bodem programu bude otevření nové výrobní haly a spuštění výrobní linky ve firmě ČEGAN. ...
27. duben 2015

Ve Šlapanicích budou veřejně diskutovat o návrhu Zásad územního rozvoje

Veřejné logistické centrum a rozšíření letiště v Brně-Tuřanech, vysokorychlostní železniční trať a dopravní řešení jihovýchodní tangenty města Brna, patří k nejvýznamnějším záměrům, které by se měly v budoucnu dotknout města Šlapanic v rámci nových územních plánů. Veřejná prezentace na téma Zásady územního rozvoje JMK (ZÚR JMK) se uskuteční 28. dubna 2015 od 17.00 hod. v zasedací místnosti MěÚ Šlapanice. ... více
Další zprávy

kd.jpg

MOBILNÍ ROZHLAS

Informace o službě

NENECHTE SI UJÍT

28. červenec 2018 od 13.00 h
Den s archeologií více
4. srpen 2018
Jožův pohár-nohejbal
6. srpen 2018 od 18.00 h
Přednáška Léčivá síla stromů více
10. srpen 2018
86. šlapanické slavnosti-stavění máje

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

top_in_knihovna.jpg

ODKAZY

 Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
esf.jpg
Certifikáty a oceněníFamily point
 Rod. pasy LOGO 2.jpg
Senior pas LOGO 2.jpg
HC Kometa BrnoPortál jižní Moravy
MoravaNapoleonska.jpg 
Celé Česko čte dětem
 
 

AKTUALITY NA EMAIL

Chcete dostávat pravidlné informace o městě?

Přihlásit odběr

Čas poslední aktualizace: 18.07.2018 000 11:20       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine
DSC_0044
DSC_0016
DSC_0029
DSC_0033
DSC_0001
DSC_0007

Verze Klasická | Mobilní