Televize ve Šlapanicích

01. 11. 2017 /

Začátkem srpna 2007 ve Šlapanicích natáčela Česká televize Brno. A hned dvakrát.

První film se jmenuje Svatba na bitevním poli a režíruje ho Dušan Klein. Do kin by měl přijít v lednu 2008. Jeho scénář je absolventský z katedry scenáristiky FAMU a vznikl v roce 1995. Je to komedie o moravské vesničce, kde se každý rok chystají na akce připomínající napoleonské války, a o lásce, která kvete v každém věku. Hlavní role obsadili Boleslav Polívka, Josef Somr, Zlata Adamovská, Jan Budař, Taťjána Medvecká, Lucie Vondráčková.

Druhý film je komediální příběh o Otakaru Brožkovi-Berthenovi, který chtěl za protektorátu natočit animovaný velkofilm. V České televizi ho budete moci vidět příští rok. Hlavní roli ztvárnil Ondřej Pavelka, vedlejší role obsadili například Luboš Veselý, Martin Hádek nebo Lenka Košťálová.

Magdalena Černá
Šlapanický zpravodaj 4/2007

 

Pozn. redakce: 
Svatba na bitevním poli měla premiéru 10. 1. 2008. Při jedné scéně bylo na šlapanickém náměstí rekordních 200 komparzistů a 80 herců a členů štábu. Film se natáčel také v dalších lokalitách -  Starovice, Hustopeče, Krumvíř, Nosislav, v okolí Slavkova a na Mohyle míru. (zdroj: Wikipedie).
Velkofim byl vysílán po dva večery na ČT v roce 2009. Video a další informace z natáčení můžete vidět na webu České televize.