Halový turnaj v pétanque

13. 04. 2018 /

Dne 10. 3. 2018 se uskutečnil historicky první halový turnaj v pétanque pro dospělé nejen na území obce Šlapanice-Bedřichovice, ale také na území jihomoravského kraje. Turnaj uspořádal Bedřichovický Pétanque Club 2016 z.s. ve spolupráci s městem Šlapanice v kulturním domě v Bedřichovicích. Na turnaj se přihlásilo 16 hráčů, kteří byli rozděleni do 6 týmů. Hrálo se systémem každý s každým.

Pro účastníky, kteří nikdy pétanque nehráli, byli k dispozici členové našeho klubu, kteří vysvětlili základní pravidla pétanque a v průběhu hry vysvětlovali techniku hodu, taktiku a strategii této hry. Po úvodní instruktáži týmy zahájili hru. Výsledky byly těsné. Tři týmy měly shodný počet bodů a rozhodovalo skóre. Vyhrálo družstvo ve složení Franjo Kvitek a Helena Straková. Na druhém místě se umístili Juraj Hrabovský, Vladimír Černěnko a Jana Kepáková. Třetí místo obsadilo družstvo ve složení: Petr Dobeš, Ivana Šnajdrová a Jitka Hýbelová.

Věříme, že všichni účastníci byli spokojeni jak s organizací turnaje, tak i se samotnou hrou a v příštím roce se turnaje opět zúčastní. Jako zástupce našeho klubu jsem rád, že jsme mohli tímto sportem rozšířit spektrum volnočasových aktivit v obci Šlapanice - Bedřichovice.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za účast a městu Šlapanice za poskytnutí prostor a zajištění odměn pro vítěze. Zároveň bych touto cestou chtěl pozvat seniory na turnaj, který pořádá náš klub ve spolupráci s městem Šlapanice dne 5. 5. 2018 na návsi v Bedřichovicích.                           

Ing Libor Horák        
předseda
Bedřichovický pétanque club 2016 z.s.