Cyklotour Na kole dětem startuje 29. května 2019

27. 05. 2019 /

Desátá cyklotour Na kole dětem startuje 29. května 2019 Společně pro dobrou věc, malebnou krajinou na kolech….

Ve dnech 29. 5. - 8. 6. vyrazí Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou z Aše do Znojma. K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se může přidat každý, na kousek, jednu etapu nebo celou trasu. V pelotonu potkáte mnoho známých tváří a osobností. Hned na startu se přidají Prof. Pavel Pafko a Prof. Jan Pirk, na trase se připojí Gábina a Petr Koukalovi, paralympijský reprezentant Jirka Ježek, peloton doprovodí s Tatrou Karel Loprais. Na bezpečnost pelotonu bude po celé trase jako vždy dohlížet Policie ČR. Energii do žil účastníkům dlouhé cyklojízdy vlije kulturní program připravený v partnerských městech, kde bude peloton zastavovat. Šlapanice budou cílovou destinací pro 9. etapu cyklojízdy v pátek 7. června 2019, kde v městském parku bude od 17 hod. připraven doprovodný program. 

Více info: http://www.nakoledetem.cz/ 

„Cyklotour pořádáme již podesáté a dosud jsme pro děti získali přes 11 milionu korun. Jako sportovec dobře vnímám, že se do pelotonu průběžně zapojují stovky lidí, kteří tak spojí zdravý životní styl a radost z pohybu s pomocí. Letošní cyklojízdu bereme s velkým respektem. Deset let křížit republikou, to je již pěkná řádka lidí zapojených do projektu. Těší nás ta podpora a nesmíme ji zklamat. A také závazek k dětem, které ze získaných prostředků podpoříme, víme že si to zaslouží“ říká Josef Zimovčák.

„Desátý ročník bereme jako slavnostní a tak jsme k němu organizačně přistupovali. A nejen my, ale i naši partneři. Přišli s mnoha nápady, kterými chtějí podpořit nemocné děti. Zvonař Jan Šeda z malé vísky v Orlických horách odlil zvony, na kterých jsou podpisy známých osobností. Jeden zvon bude vydražen. Svoje jméno a osobu vložil do projektu prof. Jan Pirk. Ve spolupráci s firmou Jacosetie vznikla limitovaná série motýlků. Také Zlatnictví Motyčka z Lužic podpoří děti prodejem limitované série stříbrných přívěsků. Zkrátka chuť pomáhat je bezbřehá a to je dobře.“ shrnuje koordinátorka Bc. Martina Střížová.

Na kole dětem podesáté od A do Z. Z Aše se vyrazí ve středu 29. května a konec bude v sobotu 8. června ve Znojmě. „Letos se musíme soustředit při organizaci zejména na bezpečnost účastníků. Akce je opravdu masová, v pelotonu se objevuje stále více cyklistů, “ říká manažer Petr Veselý. „Nejedná se o závod, jde o dobročinnou jízdu, která má pomoci, nikoliv přinést komplikace,“ komentuje akci Petr Vlček, člen správní rady NF a motivuje k účasti. „Nevyhrává nejrychlejší, ale ten, kdo dojede celý, zdravý, veselý a odnese si dobrý pocit s nezapomenutelným zážitkem. Účastí pomáháte hlavně sobě, protože tím zlepšujete svojí fyzickou kondici. Nebojte se, a pokud máte možnost a chuť, pomozte i tomuto výjimečnému sportovnímu projektu, sobě a nemocným dětem. Šiřte jeho myšlenky, přicházejte se svými nápady jak dále pomoci, pomáhejte, buďte aktivní, nebojte se a kontaktujte nás, moc rádi s Vámi budeme tyto věci sdílet a rozvíjet tuto myšlenku dále.“ „Akci bychom nemohli uskutečnit bez vydatné podpory měst, krajů a společností. Velmi mne těší, že nám zůstávají věrni významní partneři a dárci jako spol. Škoda Auto, Metlife a.s., SMO Otrokovice, Interflex, stavební společnost Kaláb a mnoho dalších,“ děkuje Petr Veselý.

Přijďte zažít jedinečnou atmosféru v cyklistickém pelotonu. Prospějete sobě, pomůžete dětem. Pojeďte s námi!

Jak můžete pomoci i Vy?

  • aktivně se zúčastnit cyklotour 2019 a přispět dobrovolným startovným do kasičky Na kole dětem
  • zakoupit si nadační předměty Na kole dětem
  • přispět na konto veřejné sbírky nadačního fondu Na kole dětem
  • informovat o projektu své přátele a známé
  • stát se partnerem projektu