Změna organizace dopravy o víkendu 15. – 16. 9.

31. 08. 2012 /

Z důvodu plánovaného závodu Kárky of the Pulpánov a probíhající rekonstrukce spodní části ul. Brněnské dojde ke změně organizace dopravy ve Šlapanicích v uvedeném termínu. Taktéž dojde k výluce trolejbusové linky č. 31.

V sobotu 15. 9. 2012

bude dopoledne probíhat normální provoz, trolejbusová linka č. 31 bude jezdit beze změn. Od 12:00 do 16:00 hodin z důvodu konání závodu Kárky of Pulpánov bude uzavřena ulice Jiříkovská a Svatojánské náměstí. Pro osobní a nákladní dopravu bude na tuto dobu mimořádně otevřen opravovaný úsek dolní části ulice Brněnské. Doprava zde bude omezena na 30 km/h a bude řízena strážníky městské policice (MP). Od 16:00 h bude zprůjezdněna původní objízdná trasa přes ulici Palackého a Masarykovo náměstí.

V neděli 16. 9. 2012

bude od 5:30 hodin zcela uzavřena křižovatka ulic Brněnská, Nádražní a Kalvodova z důvodu pokládky finální asfaltové vrstvy vozovky. Trolejbusová linka č. 31 se toho dne nahradí autobusovou dopravou. Ve směru od Brna bude zachována pouze zastávka sídliště. Zastávka Čechova bude přeložena na stejnojmennou ulici do parkovacího zálivu mezi ulicemi Brněnská a Jungmannova a zastávka Kalvodova přeložena na ulici Čechovu do zálivu před obchod s knihami proti OD Albert. Konečná stanice autobusu pak bude na ulici Riegrově. Ve směru do Brna vyjede náhradní linka z točny na Riegrově ulici s další zastávkou u parkoviště OD Albert na ulici Čechově. Dále bude autobus zastavovat na stávající zastávce Čechova a sídliště. Ulice Čechova bude toho dne obousměrná se zákazem parkování, na což bude dohlížet MP. Ulice budou označeny přenosným dopravním značením a původní zastávky informacemi o změnách v dopravě. Autobusy linek č. 151 a 710 budou mít přestupní uzel na Riegrově ulici. Uzávěra potrvá do pondělí 17. 9. 2012 do 4:30 hodin, kdy začnou jezdit trolejbusy opět na ulici Kalvodovu a bude otevřena také dolní část ulice Brněnské. Práce byly naplánovány na neděli z důvodu nejmenšího provozu ve městě.