Změny ve vlakové dopravě

27. 11. 2019 /

Od 30. 11. 2019 od 4:00 do 14. 12. 2019 do 23:59 hodin bude probíhat další etapa velké vlakové výluky v Brně. Z důvodu nutných dokončovacích prací na výhybkách a trakčním vedení v Brně hl. n. nepojedou vlaky v úseku Brno hl. n. - Brno-Židenice. Vlaky linky S6 budou začínat nebo končit jízdu ve stanici Brno-Židenice, vybrané vlaky jsou prodlouženy z/do Brna-Králova Pole dle výlukového jízdního řádu. Od neděle 15. 12. 2019 bude ve stanici Brno hl.n. obnoven provoz v plném rozsahu. 

Výlukový jízdní řád - linka S6 (PDF 326.49 kB)

Výlukový jízdní řád - trať 340 (PDF 593.4 kB)

Doporučené spojení:
Pro cestu mezi stanicí Brno-Židenice a centrem města bude místo vlakové dopravy nutné využít tramvajové linky 23 a P3. S jízdenkami IDS JMK také ostatní linky městské dopravy.

Mezi stanicemi Brno hl. n. a Brno-Židenice lze využít posílenou tramvajovou linku 2.

Při cestě do/z centra města lze využít také tramvajovou linku 3 a P3 (zastávka Česká).

Vzdálenost mezi stanicí Brno-Židenice a tramvajovou zastávkou Kuldova je přibližně 400 metrů. Pro cestu na Hlavní nádraží a do jižní části centra využijte linku 2, pro cestu na Českou a do severní části centra využijte linky 3 a P3.

Mezi stanicemi Brno hl. n. a Brno dolní nádraží lze využít autobusovou linku 61. Autobusy směr Dolní nádraží odjíždějí ze stanoviště u viaduktu Křenová.


Platnost jízdenek:

Jízdenky IDS JMK platí dle zónové a časové platnosti - lze využít celou síť městské dopravy v Brně.

Platnost jízdních dokladů ČD je zajištěna, k některým typům jízdenek (síťové jízdenky, jízdenky na InKartě apod.) je zapotřebí bezplatný kupón.

 

Další informace naleznete na webu IDS JMK (Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje).