Základní informace a doporučení

09. 03. 2020 /

V souvislosti s prevencí proti šíření koronaviru Covid-19 zveřejňujeme základní informace a doporučení pro občany. 

  • V návaznosti na závěry jednání Bezpečnostní rady státu doporučujeme zvážit návštěvu zemí s výskytem koronaviru. Aktuální informace sledujte na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz a Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz.
  • V případě návratu z rizikových oblastí doporučujeme telefonickou konzultaci s ošetřujícím praktickým lékařem. K dispozici je zároveň infolinka Státního zdravotního ústavu www.szu.cz pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, a to na číslech: 724 810 106 a 725 191 367.
  • Je zřízena speciální informační linka na Krajské hygienické stanici Jihomoravského kraje určená pro ty osoby, které se vrátily z rizikových oblastí a pozorují na sobě příznaky onemocnění: 773 768 994. Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje www.khsbrno.cz apeluje na občany, aby se nejdříve seznámili s informacemi, které s touto problematikou souvisí, aby nedocházelo ke zbytečnému přetížení této linky na úkor závažnějších případů.
  • Doporučujeme dodržování základních hygienických pravidel, důkladné mytí rukou mýdlem nebo antibakteriálním gelem s obsahem alkoholu. Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa papírovým kapesníkem, který po použití uložte do odpadu. Nemáte-li kapesník, použijte rukáv předloktí.
  • Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu nebudou rušeny hromadné sportovní a společenské akce, pouze akce s návštěvností nad 5 tisíc osob musí pořadatel předem hlásit na Krajskou hygienickou stanici Jihomoravského kraje na e-mail: akce5000@khsbrno.cz.

Ke stažení:

Leták - Základní informace (PDF 9.46 MB)

Leták - Základní informace (PNG 1.66 MB)

Leták - Prevence onemocnění COVID-19 (PDF 99.72 kB)