Aktuální informace

18. 03. 2020 /

Děkujeme všem našim dobrovolníkům, kteří nám dodali roušky nebo materiál na jejich výrobu. Roušky stále ještě potřebujeme pro seniory a nemocné.

Těm z vás, kteří nabízí pomoc se zajištěním nákupu pro seniory a potřebné, také velmi děkujeme a prosíme o trpělivost. V brzké době vás budou kontaktovat zaměstnanci úřadu, kteří tohle mají na starosti.

Po nařízení starostky města Šlapanice, hejtmana Jihomoravského kraje i Vlády ČR máme nyní povinnost nosit na veřejnosti roušky nebo jiné ochrany obličeje. Prosíme, myslete také na správné použití roušky (tzn. nasazovat za tkanice, na vlastní roušku nesahat, ruce dezinfikovat a mýt co nejčastěji).

Upozorňujeme, že v případě nesplnění povinností stanovených opatřením hejtmana JMK lze uložit pokutu dle ustanovení § 34 krizového zákona až do výše 20.000,- Kč.

Pokud víte o seniorovi nebo nemocném (člověk po operaci, onkopacient apod.), který potřebuje pomoci s nákupy, pošlete nám na něj kontakt nebo nás kontaktujte na naší infolince: 725 508 076. Zařadíme si ho do našeho seznamu a postaráme se o něj.

Připomínáme také nařízení vlády, kdy mohou od 10:00 do 12:00 v obchodech nakupovat pouze senioři nad 65 let.

Zároveň děkujeme všem za projevy solidarity a ukázněnost a věříme, že společně tohle těžké období zvládneme.

Další informace naleznete na www.slapanice.cz/koronavirus