Aplikace Záchranka - novinky

07. 04. 2020 /

Od února 2020 využívá Jihomoravský kraj k možnému dalšímu varování občanů možností aplikace Záchranka. Prostřednictvím aplikace Záchranka nejsou předávány pouze standartní varování, ale i informace, které reagují na danou krizovou situaci či mimořádnou událost.

Kompletní informace o možnostech aplikace Záchranka lze získat na webové stránce https://www.zachrankaapp.cz, kde je samostatná sekce věnována právě systému Varovných upozornění: https://www.zachrankaapp.cz/cs/emergency-alerts.

Aplikace Záchranka se neustále vyvíjí a reaguje na nové výzvy. Nyní je to situace týkající se nového koronaviru COVID-19, kde byly spuštěny následující novinky:

  1. Uživatelé Aplikace Záchranka v případě podezření na COVID, či v případě probíhajícího onemocnění, či pobytu v karanténě mohou tuto informaci zadat do aplikaci do sekce “Dočasná informace“ nebo “Zdravotní údaje". Dají tak tuto důležitou informaci okamžitě vědět záchranářům v případě volání na linku 155.   
  2. K dispozici je nová aktualizace aplikace verze 4.6.7 která v sekci “Informace“ obsahuje i nové tlačítko “Koronavirus“ s přímým odkazem na stránky MZČR a chatbota Anežku. Nová verze také na Androidu opravuje problémy na některých zařízeních, kdy nebyla notifikace zobrazena na uzamčené obrazovce, či nebyla korektně načtena historie varování.  

Aplikace Záchranka rozšiřuje spolupráci se systémem Mobilní rozhlas v rámci společné iniciativy SDVO. Při zadávání varování a vybrání rozeslání současně na Mobilní rozhlas je varování odesláno i všem obcím či městským částem, které systém využívají. Významně se tak zvyšuje rozsah sdělení. V rámci Brna za poslední měsíc vzrostl počet zapojených částí systému MR z 5 na 7. V Jihomoravském kraji vzrostl za poslední měsíc počet zapojených obcí z 89 na 89 na 108.