Změny v cestování hromadnou veřejnou dopravou

14. 10. 2020 /

S ohledem na vládní nařízení a očekávaný pokles počtu cestujících dochází ke změnám v provozu městské a regionální hromadné dopravy. Většina linek MHD přejde od pondělí 19. října 2020 na prázdninový provoz. Výjimkou jsou páteřní linky (např. tramvajové linky 1, 6, 8 a trolejbusové linky 25, 26), jejichž provoz zůstane zachován v běžném režimu.  

Omezuje se rozsah noční dopravy MHD, zejména v nocích o víkendu. Také jsou na většině regionálních linkách IDS JMK dočasně zrušeny regionální autobusové spoje od noci z 16./17. 10. 2020.

Noční víkendové a sváteční odjezdy vlaků z Brna mezi 00:30 a 00:45 hodin jsou zachovány bez omezení.

Věnujte prosím zvýšenou pozornost jízdním řádům jednotlivých linek. Nové jízdní řády platné od 16. a 17. října jsou zveřejněny na webu https://www.idsjmk.cz/timetables/links. Pozor, jízdní řády na zastávkách nejsou přelepeny.

Ochrana úst a nosu je povinná v interiéru všech prostředků městské hromadné dopravy, nově je také povinná i na nástupištích všech zastávek hromadné dopravy, v přístřešcích a čekárnách (výjimky z této povinnosti stanovuje opatření ministerstva zdravotnictví).

Podrobnosti naleznete na www.idsjmk.cz a www.dpmb.cz