Městem pro byznys na jižní Moravě jsou Šlapanice!

09. 06. 2021 /

Skvělou kombinací přívětivého přístupu veřejné správy k podnikatelům a celkově kvalitními podmínkami pro podnikání si letos vítězství vybojovalo město Šlapanice.

Ve srovnávacím výzkumu, který zpracovává analytická agentura Datank, doplnily v Jihomoravském kraji stupně vítězů města Hodonín a Slavkov u Brna. Výzkum hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice a také městské části Hlavního města Prahy.

Šlapanice procházejí rozvojem podnikatelského prostředí
Bezmála osmitisícové město nedaleko moravské metropole dokáže těžit z výhodné pozice a nabídnout skutečně kvalitní podmínky pro podnikání. Počet ekonomických subjektů je zde v přepočtu na obyvatele v rámci Jihomoravského kraje vůbec nejvyšší, navíc nadále výrazně stoupá. V podílu malých a středních firem jsou na tom Šlapanice rovněž nejlépe. Ceny stavebních pozemků stoupají, což svědčí o atraktivitě lokality. Radnice se může pochlubit nejvyšším podílem kapitálových výdajů na celkových výdajích, významně podporuje oblast vzdělávání. Při srovnání s ostatními městy na jihu Moravy dopadly Šlapanice vysoce nadprůměrně v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje včasnost a kvalitu odpovědí, které se podnikatelům dostávají z živnostenského úřadu.

„My si ocenění samozřejmě vážíme, z pohledu struktury sledovaných údajů je pro mě významné ocenění úřadu, tedy kvality elektronické komunikace úřadu. Ráda kolegům informaci předám, budou z toho mít radost. Těší mě i struktura podnikatelů v našem městě. My jsme měli loňský rok investičně mimořádný, hodně se investovalo do školy. Letošní rok je bohužel poznamenaný kovidem, ale i v tuto chvíli otevíráme novou budovu a museli jsme se vybavit úvěrově, abychom některé situace zvládli. Nicméně předpokládáme pokračování zhruba ve stejném tempu, možná o trochu nižším, jako tomu bylo doposud,“ říká starostka Šlapanic Michaela Trněná.

Městem pro byznys na jižní Moravě jsou Šlapanice!