Brzy vypukne zlý sen každého řidiče

10. 09. 2021 /

Přesto, vydržme, opravit se to musí.

Od tohoto víkendu čeká šlapanické občany zatěžkávací zkouška dopravy.

Správce komunikace Brněnská SÚS JMK začne s dlouho očekávanou opravou. Doprava z Brna do Šlapanic zůstává po ul. Brněnské v jednom pruhu zachována. Ze Šlapanic na Brno bude objížďka vedena přes Bedřichovice včetně městské hromadné dopravy. Vzhledem k tomu, že ve směru na Brno nebudou linkou 31 obsluhovány tři zastávky, je zajištěno posílení SENIORBUSu. Ten bude po dobu výluky jezdit NOVĚ:

  • od pondělí do pátku;
  • nejen v dopoledních hodinách, jak doposud, ale také od 12.30 do 16.30 hodin (odjezd vždy v celou a půl) ve směru z centra nahoru k sídlišti - tedy JEDNOSMĚRNĚ, a to ze zastávky Riegrova po ulici Brněnská – zastávka Čechova a sídliště;
  • SENIORBUS mohou využít i senioři bez zakoupené průkazky a dále osoby s omezenou pohyblivostí.

Mimo posílení služeb SENIORBUSu je ze strany vedení města zajištěna zvýšená aktivita jak státní, tak přirozeně i městské policie.

Vedení města se více než šest let dožadovalo na správci komunikace SÚS JMK opravy a na jaře letošního roku žádalo i ŘSD o součinnost při současných opravách dálnici D1.

Jak vidíme už nyní, bez komplikací se to neobejde. Proto prosíme nejen o vaši trpělivost, ale také o využívání alternativních způsobů dopravy - železnice a cyklostezek.  Kontakt pro dotazy a podněty: Mgr. Anna Mrázová, tisková mluvčí, +420 724 78 30 70. 

 

Výluka mezi Slatinou a Šlapanicemi