Projekt Trojlístek

21. 03. 2013 /

Trojlístek má tři lístky a v každém z nich si můžeme představit jednu cílovou skupinu stejnojmenného projektu. V prvním rodiče malých dětí, ve druhém děti samotné a ve třetím náhradní babičku, nově do rodiny vstupující.

Projekt Trojlístek, který je financován z ESF prostřednictvím OP LZZ a ze státního rozpočtu ČR, realizuje v době od 1. května 2012 do 28. dubna 2014 brněnské Centrum pro rodinu a sociální péči ve spolupráci s partnery projektu. Jedním z partnerů je i občanské sdružení Ženy50, cíleně se zaměřující na skupinu žen 50+.

„Hlásím se Vám se zpětnou vazbou na výběr rodiny, ve které jsem se stala náhradní babičkou. Váš odhad byl naprosto přesný a z mé strany to byla "láska na první pohled" nejen k Ondráškovi, ale i k jeho mamince. Děkuji Vám a přeji mnoho dalších spokojených babiček a dětí.“

To je citace z e-mailu ženy, která díky projektu již našla mladou rodinu, které pomáhá s péči o syna, může zde uplatnit své životní zkušenosti, věnovat svoji energii a lásku a zároveň být sama obdarována sdílením zážitků s malým dítětem, a to za symbolickou finanční odměnu 50Kč za hodinu.

V současné době do projektu vstoupilo 183 zájemců z řad rodin a zralých žen. Pro 53 rodin s malými dětmi se nám podařilo najít vhodnou náhradní babičku, která ve většině případů bydlí nedaleko bydliště rodiny a chce rodičům pomáhat s hlídáním dítěte.

V této chvíli převažuje poptávka po náhradních babičkách, na které čekají a těší se rodiny s malými dětmi, proto pokud víte o starší paní, která by ráda pomáhala s péčí o dítě či děti, povzbuďte ji, ať se nebojí a ozve se nám.

Účast v projektu Trojlístek je dobrovolná a je možné ji kdykoliv ukončit.

Jestliže Vás projekt Trojlístek zaujal a chtěli byste se o něm dozvědět více informací nebo se přihlásit, kontaktuje nás na níže uvedené adrese: 

Mgr. Gabriela Vybíralová

Centrum pro rodinu a sociální péči

Josefská 1, Brno

tel. 542 217 464

e-mail: gabriela.vybiralova@crsp.cz

www.trojlistek.com.