Oprava kruhového objezdu mezi Bedřichovicemi a Podolím

27. 07. 2022 /

V pondělí 1. srpna 2022 bude zahájena oprava okružní křižovatky mezi obcemi Podolí a Bedřichovice. Oprava proběhne ve dvou etapách. Při obou etapách bude doprava přes křižovatku řízena semaforem kyvadlově.

První etapa je plánována od 1. do 9. srpna 2022 a dotkne se především horní poloviny kruhového objezdu směrem od Vyškova do Podolí a na Brno. Nebude možný nájezd na křižovatku ani sjezd z křižovatky do Podolí. Také ve směru z Bedřichovic bude platit zákaz nájezdu na tuto křižovatku. 

Druhá etapa proběhne od 10. do 14. srpna 2022 s omezením na dolní polovině kruhového objezdu směrem od Brna do Bedřichovic a na Vyškov. Při této etapě nebude možný nájezd na křižovatku ani sjezd z křižovatky do Podolí a Bedřichovic. 

Objízdná trasa povede při obou etapách přes brněnské městské části Líšeň a Slatinu. Objízdná trasa ze Šlapanic směrem na Vyškov povede po ulicích Hřbitovní a Pod Žurání na další kruhový objezd (obousměrně). 

Po celou dobu trvání částečné uzavírky bude možný průjezd autobusů linkové osobní dopravy mezi Brnem a Vyškovem. 

Autobusová linka 151 bude od 1. do 14. srpna 2022 rozdělena na 2 části (Brno, Jírova - Šlapanice, Bedřichovice, rozc. a Šlapanice, Bedřichovice, rozc. - Židlochovice). Spoje vedené od Podolí se budou otáčet před uzavřenou okružní křižovatkou v prostoru běžných zastávek Šlapanice, Bedřichovice, rozcestí. Spoje vedené od Šlapanic se budou otáčet v Bedřichovicích ulicemi Hlavní - Studýnky a Lipová. Zastávka Šlapanice, Bedřichovice, rozc. (pro spoje od/do Šlapanic) bude přesunuta do ulice Hlavní. 

Spoj noční autobusové linky N96 jedoucí běžně do Mariánského údolí bude ukončen v zastávce Šlapanice, Kalvodova.

Z důvodu zajištění autobusové dopravy bude po dobu uzavírky platit zákaz parkování na ulici Studýnky v Bedřichovicích, aby byl možný a bezpečný průjezd autobusů. Na ulici Lipová bude zřízeno jedno odstavné stání pro autobusy. 

Děkujeme všem za trpělivost a pochopení.

 

Ke stažení:

Výlukový jízdní řád linky 151 (PDF)

Přechodná úprava provozu - mapy (PDF 4.76 MB)