Velikonoční stezka

Velikonoce jsou tradiční oslavou jara. Chcete se dozvědět o zvycích a pověrách, které se k nim vážou? Vydejte se na velikonoční stezku. Stezka bude k dispozici od soboty 23. března do pondělí 15. dubna 2024.

První úkol najdete na lavičce u garáží na ulici Štefanikova. Odpovědní lístky budou přichystány na startu, také na Masarykově náměstí ve Šlapanicích nebo si je můžete stáhnout a vytisknout doma. Nezapomeňte si vzít jeden lístek pro každé dítě. 

Po vyplnění je nejpozději do 21. dubna 2024 odevzdejte na podatelnu nebo do schránky Městského úřadu Šlapanice, Masarykovo náměstí 7. 

Křížem krážem šlapanickými stezkami

Na začátku roku je vždycky vhodný čas k malému ohlédnutí. Tak se podívejme, jak si vedly stezky v roce 2023:

  • Na jaře pomohly děti čarodějnici Klofizubce zvládnout obtížnou čarodějnickou maturitu pod dozorem profesorky Krutopřísné, která na děti shlížela ze stromu na posledním stanovišti.
  • S piráty propluly přes nebezpečná letní moře, zjistily, kde se nachází ukrytý poklad, a protože byly všechny děti statečné, přišly si ho osobně vyzvednout do městské šatlavy.
  • Na podzim prozkoumaly svět hmyzu a už nikdy mezi hmyz nezařadí pavouka.
  • Spolu s Frantou Snížkem se dozvěděly, jak slaví Vánoce děti z jiných zemí, že ne všude chodí k dětem Ježíšek, ale třeba zvířata, a španělské děti si dokonce vystačí s polenem…

A protože statistika sice nuda je, ale občas nám dá i zajímavé údaje, máme pro vás i pár čísel v podobě počtu odevzdaných odpovědních lístků.

  • Čarodějnická stezka – 40
  • Poklad pirátů – 25
  • Podzimní stezka – 45
  • Vánoční stezka – 62

Ve chvíli, kdy čtete tento článek, už jsou téměř všechny odměny za loňský rok rozdané, a protože mezi spoustou účastníků máme i pár těch, kteří si nenechali ujít ani jednu stezku, čekalo na ně při posledním předání odměn i jedno malé bonusové překvapení.

O pořádnou nálož kroků vás samozřejmě neochudíme ani v roce 2024. Letos pro vás připravujeme stezky tři. Na tu první se můžete těšit kolem Velikonoc. Na přelomu srpna a září vás čeká letní hra. O čem bude, vám zatím neprozradíme. Zachumlané doma pod dekou vás ale nenecháme ani v zimě.

A pokud stále nevíte, zda jsou stezky to pravé ořechové i pro vás, zkuste si zodpovědět následující otázky:

Právě jste se přistěhovali a neznáte Šlapanice?

Rádi se dozvíte něco nového nebo jen máte rádi ozvláštněné procházky?

Dali jste si jako předsevzetí více se hýbat?

Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, sledujte tuto stránku, Facebook města, plakátovací plochy nebo poslouchejte rozhlas a vydejte se s námi na příští stezku. Třeba se z vás stanou další pravidelní účastníci.


Projekty města Šlapanice
Městská knihovna Šlapanice
Senioři
Zdravé město
Odpady a svozy
Munipolis
Utility report

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 -