Informace pro seniory

06. 10. 2020 /

Vážení spoluobčané,
z důvodu šíření koronaviru Covid-19 je doporučeno co nejméně opouštět obydlí. Žádáme vás proto o maximální dodržování tohoto doporučení. Abyste nebyli nuceni vycházet z domu za nákupy, nabízí vám město Šlapanice donášku nákupu domů a rozvoz obědůNabídka platí pro občany Šlapanic a Bedřichovic ve věku 70 let a více.

Nákupy domů

Objednávku je možné učinit:

Zboží objednané telefonicky nebo e-mailem do 10 hodin Vám bude doručeno ještě týž den, a to až do domu. Zboží objednané po 10. hodině Vám bude do domu doručeno až druhý den. Rozvoz budou zajišťovat sociální pracovníci města, kteří jsou vybaveni ochrannými prostředky (roušky, rukavice, desinfekční prostředky).

Objednat lze základní potraviny, drogerii a také léky. Jeden nákup je omezen částkou nejvýše 1000 Kč. Seznam zboží a finanční částku předáte sociálnímu pracovníkovi v obálce označené jménem a příjmením. Zboží Vám bude předáno v jednorázové tašce, do obálky bude vložena účtenka a zbytek peněz.    

Rozvoz obědů

Objednávku je možné učinit:

  • telefonicky na tel. čísle 533 304 332 (pevná linka) každý pracovní den v době od 7:30 do 14 hod.

Obědy objednávejte dva dny předem. Je vhodné mít zakoupené troje jídlonosiče na výměnu.    

 

Služba je zpoplatněna dle ceníku sociálních služeb.

V případě sjednání pomoci je třeba poté brát i hovory z “neznámých” čísel, pokud bychom potřebovali něco upřesnit, nebo Vám sdělit (např., že jsme s nákupem za dveřmi).

Další informace naleznete také na www.slapanice.cz/koronavirus

Sociální odbor
Vedení města