Rozcestník

Poklad pirátů

Yohohóóó!

Plachty jsou skasány, loď je v přístavu, poklad bude rozdělen rovným dílem. Ani horké léto, ani výrazně náročnější úkoly neodradily vás, piráty a pirátky (nejen) ze Šlapanic, vyplout za letním dobrodružstvím. Po rozbouřených vodách šlapanického oceánu se v srpnu vydalo 25 pirátských lodí. Prokličkovali jste mezi Zátokou pardálů a Větrnými skalisky, propluli Bedřichovickým trojúhelníkem, podařilo se vám překonat zákeřné kurděje, útok Krakena i strašlivou bouři.

Každý pirát, který tuto strastiplnou cestu zvládl, si právem vysloužil podíl z pokladu kapitána Silverstona. Předání se uskutečnilo v pátek 6. října 2023 (pozn. kdo se nemohl účastnit, může si svůj podíl vyzvednout dodatečně na podatelně MěÚ ve Šlapanicích). 

A co bude dál? Na podzim si od nebezpečných dobrodružství trošku odpočineme a společně s broučky se připravíme na zimu. Sledujte naše stránky, vše o podzimní stezce se včas dozvíte.

Poklad pirátů

LoďYohohóóó!

Už od soboty 5. srpna do středy 6. září 2023 se s námi můžete vydat za pirátským letním dobrodružstvím.

Okolí Šlapanic se proměnilo v neznámé souostroví obklopené tajuplným hlubokým oceánem, který dříve brázdil koráb kapitána Silverstona. Proplujete všemi úskalími, vyluštíte hádanky a odhalíte, kde kapitán ukryl svůj poklad?

Papoušek

Ke své plavbě budete potřebovat Lodní deník a mapu, které si budete moci stáhnout a vytisknout od pátku 4. srpna. V deníku naleznete další pokyny. Za vyřešení záhady vás odměna nemine. Jen dejte pozor na zrádné vody a mořské příšery.

Upozorňujeme, že tentokrát má hra pouze jednu úroveň náročnosti, vhodnou pro děti školního věku.

Deník s vyplněnou zprávou o vyřešení šifry odevzdejte nejpozději do 13. září 2023 na podatelnu nebo do schránky Městského úřadu Šlapanice, Masarykovo náměstí 7. 

Když si nebudete vědět rady a uváznete v bludných vodách, poradí vám papoušek Zuzu na e-mailu sekretariat@slapanice.cz.

Šťastnou plavbu!

Ke stažení

Mapa pirátského pokladu
Mapa je připravena v barevné nebo černobílé verzi. Je určena pro tisk ve formátu A4. V nastavení tisku volte vždy přizpůsobit tisknutelné oblasti.

Barevná mapa (PDF 1.93 MB)

Černobílá mapa (PDF 76.28 kB)

 

Lodní deník
můžete vytisknout v jedné ze dvou verzí:

Lodní deník na šířku (PDF 5.19 MB)
Tato verze slouží pro tisk na A4 a svázání do deníku (odpovídá sešitu A5). V nastavení zvolte tisk na A4, na šířku, s převracením na kratším okraji, přizpůsobit tisknutelné oblasti.

Lodní deník (PDF 5.23 MB)
Tato verze slouží pro tisk na samostatné strany formátu A5 (lze i A4). V nastavení zvolte tisk na výšku (je na vás, zda oboustranný nebo jednostranný tisk) a přizpůsobit tisknutelné oblasti. Vytištěné strany můžete svázat na levém okraji.

 

Zpráva o vyřešení šifry

Pokud nám budete odevzdávat Lodní deník, zpráva o vyřešení šifry je jeho součástí na straně 14. Pokud byste však nechtěli odevzdávat celý deník (i když se nemusíte bát, vrátíme ho zase zpět), můžete vytisknout zvlášť zprávu o vyřešení šifry: Lodní deník - zpráva (PDF 33.18 kB) a odevzdejte jen ji. 

 


Projekty města Šlapanice
Městská knihovna Šlapanice
Senioři
Zdravé město
Odpady a svozy
Munipolis
Utility report

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top