Vánoční stezka

Ahoj děti,

Vánoce přicházejí! Jak je ale slaví děti v jiných zemích? Kdo jim nosí dárky a jaké mají tradice? Dozví se to malý Franta a ostatní děti? Vydejte se s nimi na vánoční stezku, která je dostupná od soboty 23. prosince 2023 do pondělí 8. ledna 2024. Stezka vede kolem míst s vánoční výzdobou, na které jste nám poslali tipy. Děkujeme.

Přejeme vám příjemné prožití vánočních prázdnin, ať vám Ježíšek splní vaše přání a šťastný nový rok!

Ke stažení 

Odpovědní lístek (PDF 1.03 MB)

Mapa (PDF 1.13 MB)

Plakát (PDF 3.76 MB)

Podzimní stezka

Nehlučte, děti! Ani muk!
Povím vám příběh z lesních luk.
Bude to příběh pohádkový,
o mravencích a o cvrčkovi.
Úryvek z knihy Cvrček a mravenci, Jiří Zdeněk Novák


Ahoj děti,
podzim zbarvil listí stromů a vy už nejspíš pouštíte draky na polích nebo skáčete v kalužích. Je tu čas na další stezku, která vás tentokrát provede hmyzí říší. Dozvíte se, co dělají zástupci hmyzu přes zimu a plno dalších zajímavostí.

Stezku mimořádně prodlužujeme do pondělí 27. listopadu. 

Na stezku se můžete směle vydat od soboty 11. do pondělí 27. listopadu. Odpovědní lístky najdete na začátku trasy, na podatelně městského úřadu nebo si je můžete stáhnout z této stránky a sami vytisknout.

Vyplněné lístky přineste nejpozději do pátku 1. prosince. Od čtvrtka 7. prosince pro vás budou již tradičně připraveny diplomy a sběratelské odznáčky.

Příjemné a barevné podzimní dny!

Ke stažení 

Odpovědní lístek (PDF 2.89 MB)

Mapa (PDF 1.27 MB)

Plakát (PDF 746.68 kB)

Poklad pirátů

Yohohóóó!

Plachty jsou skasány, loď je v přístavu, poklad bude rozdělen rovným dílem. Ani horké léto, ani výrazně náročnější úkoly neodradily vás, piráty a pirátky (nejen) ze Šlapanic, vyplout za letním dobrodružstvím. Po rozbouřených vodách šlapanického oceánu se v srpnu vydalo 25 pirátských lodí. Prokličkovali jste mezi Zátokou pardálů a Větrnými skalisky, propluli Bedřichovickým trojúhelníkem, podařilo se vám překonat zákeřné kurděje, útok Krakena i strašlivou bouři.

Každý pirát, který tuto strastiplnou cestu zvládl, si právem vysloužil podíl z pokladu kapitána Silverstona. Předání se uskutečnilo v pátek 6. října 2023 (pozn. kdo se nemohl účastnit, může si svůj podíl vyzvednout dodatečně na podatelně MěÚ ve Šlapanicích). 

A co bude dál? Na podzim si od nebezpečných dobrodružství trošku odpočineme a společně s broučky se připravíme na zimu. Sledujte naše stránky, vše o podzimní stezce se včas dozvíte.

Poklad pirátů

LoďYohohóóó!

Už od soboty 5. srpna do středy 6. září 2023 se s námi můžete vydat za pirátským letním dobrodružstvím.

Okolí Šlapanic se proměnilo v neznámé souostroví obklopené tajuplným hlubokým oceánem, který dříve brázdil koráb kapitána Silverstona. Proplujete všemi úskalími, vyluštíte hádanky a odhalíte, kde kapitán ukryl svůj poklad?

Papoušek

Ke své plavbě budete potřebovat Lodní deník a mapu, které si budete moci stáhnout a vytisknout od pátku 4. srpna. V deníku naleznete další pokyny. Za vyřešení záhady vás odměna nemine. Jen dejte pozor na zrádné vody a mořské příšery.

Upozorňujeme, že tentokrát má hra pouze jednu úroveň náročnosti, vhodnou pro děti školního věku.

Deník s vyplněnou zprávou o vyřešení šifry odevzdejte nejpozději do 13. září 2023 na podatelnu nebo do schránky Městského úřadu Šlapanice, Masarykovo náměstí 7. 

Když si nebudete vědět rady a uváznete v bludných vodách, poradí vám papoušek Zuzu na e-mailu sekretariat@slapanice.cz.

Šťastnou plavbu!

Ke stažení

Mapa pirátského pokladu
Mapa je připravena v barevné nebo černobílé verzi. Je určena pro tisk ve formátu A4. V nastavení tisku volte vždy přizpůsobit tisknutelné oblasti.

Barevná mapa (PDF 1.93 MB)

Černobílá mapa (PDF 76.28 kB)

 

Lodní deník
můžete vytisknout v jedné ze dvou verzí:

Lodní deník na šířku (PDF 5.19 MB)
Tato verze slouží pro tisk na A4 a svázání do deníku (odpovídá sešitu A5). V nastavení zvolte tisk na A4, na šířku, s převracením na kratším okraji, přizpůsobit tisknutelné oblasti.

Lodní deník (PDF 5.23 MB)
Tato verze slouží pro tisk na samostatné strany formátu A5 (lze i A4). V nastavení zvolte tisk na výšku (je na vás, zda oboustranný nebo jednostranný tisk) a přizpůsobit tisknutelné oblasti. Vytištěné strany můžete svázat na levém okraji.

 

Zpráva o vyřešení šifry

Pokud nám budete odevzdávat Lodní deník, zpráva o vyřešení šifry je jeho součástí na straně 14. Pokud byste však nechtěli odevzdávat celý deník (i když se nemusíte bát, vrátíme ho zase zpět), můžete vytisknout zvlášť zprávu o vyřešení šifry: Lodní deník - zpráva (PDF 33.18 kB) a odevzdejte jen ji. 

 


Projekty města Šlapanice
Městská knihovna Šlapanice
Senioři
Zdravé město
Odpady a svozy
Starostův přespolní běh
Munipolis
Utility report

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top