Oprava silnice mezi Šlapanicemi a Brnem-Slatinou

V neděli 12. září 2021 zahájila společnost Strabag, a.s. rekonstrukci vozovky Šlapanice – Brno-Slatina (III/15286).

Příjezd do Šlapanic je možný jednosměrným provozem ve směru Brno-Slatina – Šlapanice. Tento směr byl zvolen kvůli stěžejní kruhové křižovatce Hviezdoslavova podle požadavků PČR a DPMB. Příjezd ve směru od Bedřichovic, Jiříkovic aj. zůstává.

Výjezd ze Šlapanic na Brno je pro vozidla do 3,5t možný ze směru Bedřichovice. Pro vozidla nad 3,5t pak směrem na Jiříkovice – Rohlenka – Brno nebo ze směru od Kobylnic do Ponětovic a dále Jiříkovice – Rohlenka – Brno. 

Dopravní omezení začíná až nad čerpací stanicí Shell, příjezd k Penny Marketu proto není nijak dotčen.

Předpokládaná délka omezení jsou tři měsíce. 

Omezení městské dopravy

Linky 31 a N96 pojedou ve směru do Brna odklonem přes Bedřichovice, vynechají tak v tomto směru zastávky Šlapanice-Čechova, Šlapanice-sídliště, Hraničky a Krejčího. Nástupní zastávka na Kalvodově ulici je posunuta níže směrem k točně.

Linky 31 a N96 ve směru do Šlapanic jedou v úseku Krejčího – Šlapanice, Kalvodova po svých pravidelných trasách. Zastávka Šlapanice, Hraničky je trvale zrušena.

Využít lze i dopravu vlakem.

Jízdní řády ke stažení:

Výlukový řád linky 31 (PDF 138.49 kB)

Vlakový jízdní řád (PDF 1.29 MB)

Posílení Seniorbusu

Po dobu výluky je zajištěno posílení Seniorbusu. Ten bude po dobu výluky jezdit NOVĚ od pondělí do pátku a to nejen v dopoledních hodinách, ale také od 12:30 do 16:30 hodin. Odjíždět bude v odpoledních hodinách v intervalu 30 minut – vždy v celou a půlhodinu, ve směru z centra nahoru k sídlišti jednosměrně ze zastávky Riegrova po ulici Brněnská, kde obslouží zastávky Čechova a sídliště (zpět jezdí bez pasažérů). Seniorbus mohou využít i senioři bez zakoupené průkazky a dále osoby s omezenou pohyblivostí.

Dopravní informační portály

Dopravní informace http://auto.idnes.cz

Dopravní informace – Auto iDNES.cz

Dopravní portál Ministerstva dopravy, Ministerstva vnitra a Ředitelství silnic a dálnic ČR – http://dopravniinfo.cz

DOPRAVNÍINFO.cz

Doprava v Brně – http://www.doprava-brno.cz

Dopravní situace Brno