Rozcestník

FILTR Články

Nový domov, sen se stal skutečností

04. 04. 2023 /

Sen o Novém domově se zrodil před 12 lety. Skutečnost, že po ukončení speciální školy pro lidi s autismem už neexistují navazující služby, se stala děsivou realitou. Praktická škola a terénní služby jsou jen časově omezeným řešením. Katka, tak jako většina jejích vrstevníků s PAS, tráví většinu svých dnů doma. A stárne nejen Katka, ale i její rodiče. 

Více

Oblastní charita Rajhrad díky rekordnímu výtěžku z Tříkrálové sbírky zajistí více pomoci a péče potřebným

21. 02. 2023 / Ostatní

Tříkrálová sbírka je krásná a dlouholetá tradice. Jejím posláním a výjimečností je přinést osobně do každé domácnosti přání radosti, zdraví a požehnání do nového roku. Při té příležitosti probíhá sbírka, jejímž prostřednictvím mohou dárci přispět na pomoc lidem v nouzi. 

Více

#nePINdej! - jak se bránit kyberútokům

21. 12. 2022 / Ostatní

Blíží se Vánoce, a ačkoliv by pro nás měly být především chvílemi klidu a míru, jsou pro mnohé spíše časem hektických příprav, shánění dárků a front v obchoďácích. A tak abychom se vyhnuli shonu, často dáváme přednost nákupům na internetu. Tím ale dáváme také větší prostor podvodníkům a vystavujeme se nebezpečí kyberútoku.

Více

Český pohár žen - Šlapanice vs. VK UP Olomouc

07. 12. 2022 / Sport

Pondělní utkání druhého kola Českého poháru žen nabídlo krásnou volejbalovou podívanou. Na palubovku proti sobě nastoupily druholigové Šlapanice a extraligová Olomouc. Ta potvrdila svoje kvality a vyhrála nad domácími Šlapanicemi ve třech setech v poměru 25:18, 25:21 a 25:17. Svůj podíl na utkání měli i fanoušci, kterých přišel rekordní počet a společně vytvořili bouřlivou atmosféru, která pozvedla zápas o třídu výš.

Více

Jízdy a havárie

05. 12. 2022 / Historie

Tentokrát bych chtěl popsat, co mi ještě nevymizelo z paměti o mých jízdách na motorce. Po jejím nákupu v dubnu 1965 trvalo asi 14 dní, než mi byla doručena SPZ, kterou jsem dočasně upevnil na blatníku. Helmu jsem si nekoupil, delší čas jsem jezdil vlasatý i bez brýlí.

Více

Melodie stále zelené se vydařily

09. 11. 2022 / Kultura

Ve čtvrtek 20. října jste to s Melodiemi stále zelenými v Orlovně pořádně roztočili. A jestli do té doby snad někoho bolely nohy, na parketě na to rázem zapomněl. Kapela Naživo, známá z TV Šlágr, vytvořila v sále opět skvělou atmosféru. Více fotografií z akce naleznete ve fotogalerii článku.

Více

Rajhradský lůžkový a mobilní hospic letos dárci podpořili částkou 444 368 Kč

03. 11. 2022 / Ostatní

Letošní ročník tradiční sbírky Koláč pro hospic byl pro Oblastní charitu Rajhrad mimořádně úspěšný. 
„Když jsme rozpečetili poslední kasičku a dostali se ke konečnému výsledku, euforie byla neuvěřitelná,“ říká jedna z organizátorek sbírky.
Na mnoha místech v Rajhradu a jeho okolí lidé lůžkový a mobilní hospic podpořili částkou 348 515 Kč a na sbírkový účet zaslali 95 853 Kč. 

Více

„Není nehudebních lidí. Jsou jen nerozvinuté talenty!“

07. 10. 2022 / Školství

Hudební škola Yamaha byla v Japonsku založena v době, kdy sílila poptávka po alternativě k tradiční výuce hry na hudební nástroje, a od té doby si díky stálé aktualizaci a diferenciaci metod, forem a obsahu získala pevné postavení v hudebním světě. V Evropě působí více než 50 let, v České republice pak 28 let.

Více

Školní speciál aneb zpátky do lavic

06. 10. 2022 / Školství

Ve škole děti tráví skoro tolik času jako dospělí v práci a stejně často potřebují s něčím pomoci, podpořit nebo nasměrovat, pokud si právě neví rady. V Základní škole Šlapanice jsou členové poradenského pracoviště vždy připraveni podat pomocnou ruku a s důvěrou se na ně mohou obracet děti i rodiče. Školní psychologové, výchovné poradkyně, speciální a sociální pedagogové i školní metodici prevence se vám představí na našich stránkách.

Více

Projekty města Šlapanice
Městská knihovna Šlapanice
Senioři
Zdravé město
Odpady a svozy
Munipolis
Utility report

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 13:00 jsou otevřeny na brněnském pracovišti pouze pokladna a přepážky odboru dopravy a odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel, Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 13.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Pondělí a středa, tedy tzv. úřední dny, jsou vyhrazeny přímo práci na pracovišti a v tyto dny jsou Vám úředníci plně k dispozici na svých pracovištích. Potřebný servis vám poskytneme i v ostatní dny, ale protože úředníci během nich mohou vykonávat svou práci i mimo radnici, doporučujeme využít možnosti telefonického, e-mailového či elektronického objednání.

8:00 - 12:00 jsou na pracovišti v Brně otevřeny pouze pokladna a přepážky Odboru dopravy a Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady, evidence obyvatel.
8:00 - 13:00 je na pracovišti v Brně otevřena pouze přepážka Czech POINT, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

8.00 - 12.00 jsou na pracovišti ve Šlapanicích otevřeny pouze přepážky Odboru správních činností - občanské průkazy, cestovní doklady a evidence obyvatel.
8.00 - 11.00 a 12.00 - 13.00 je na pracovišti ve Šlapanicích otevřena přepážka Czech Point, ověřování podpisu a listin.
8.00 - 13.00 je otevřena pokladna. 
8.00 - 14.00 je otevřena podatelna. 

Není úřední den. Je otevřena pouze  pokladna (8 - 12 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 13 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Opuštěná 9/2, Brno.

Není úřední den. Je otevřena pouze pokladna (8 - 13 hod.), podatelna (8 13 hod.) a přepážka Odboru správních činností - Czech Point, ověřování podpisů a listin (8 - 11 hod.) na pracovišti MěÚ Šlapanice, Masarykovo nám. 100/7, Šlapanice.

Top