Čtvrtek, 19. červenec 2018. Svátek má Čeněk

Městský park

Velikost textu

Obnova městského parku Riegrova I. etapa

Městský park Riegrova je jedním z nejoblíbenějších a také nejvyužívanějších odpočinkových míst ve městě. Stávající podoba parku neposkytuje návštěvníkům dostatečný komfort při jeho užívání. Betonové zídky s vyštěrkováním neumožňují posezení a působí nevlídně. V I. etapě proto budou ubourány a upraveny tak, aby se nabízely posezení. Posezení bude doplněno také variabilními dubovými hranoly a ocelovými křesly. Zpevněná plocha bude rozšířena.

Popis prováděných prací:

Stávající opěrné stěny celkové výšky 1250 mm (+krycí deska) budou sníženy na úroveň horní roviny terénu. Tyto budou dodatečně opláštěny prefabrikovanými betonovými dílci. Půdorysný tvar bude amfiteátru zachován, touto úpravou budou ze stěn vytvořeny lavice. Lokálně budou prefabrikáty doplněny dřevěnými prvky lavice, zbytek posedové plochy bude betonový. Tyto opěrné stěny budou vytvářet hranu mezi úrovněmi amfiteátru a zároveň budou sloužit pro sezení diváků. Prostor mezi stěnami bude zatravněn. V souvislosti s rekonstrukcí opěrných zdí přírodního amfiteátru budou obnoveny i pobytové plochy amfiteátru. Bude odstraněna stávající vrstva kačírku a na jejím místě budou založeny pobytové štěrkové trávníky. Ve vrchní části bude založen habrový živý plot, jako předsadba stávající opěrné zdi a osázeny popínavé rostliny.

Sedací prvky obohacují základní vybavení parku. Jsou trojího typu: statické, polo-mobilní a mobilní. Statické prvky tvoří lavičky doplněny na místa se zajímavým výhledem. Polo-mobilní jsou dlouhé dubové hranoly ve spodní části, jejich přesun bude možný pomocí paletového vozíku. Mobilní prvky tvoří křesla z ocelových profilů, které budou moct návštěvníci přesouvat dle vlastního uvážení.

V těsné návaznosti na zpevněné asfaltové plochy budou plochy trávníku nahrazeny ve vyznačené míře plochou MZK (mlatové plochy) a dlažby.


Dodavatel: Společnost pro obnovu parku ve Šlapanicích (zastupuje Stavby Vanto, s.r.o.)
Kontaktní osoba: Ing. J. Leplt, leplt MOCHR slapanice MOCHR2 cz
Zahájení:  leden 2018
Dokončení: 29. duben 2018 (dle klimatických podmínek)
Cena: 3 229 549,- Kč

Projekt: prezentace (PPTX 8.6 MB)
Autory návrhu jsou Ing. arch. L. Šušlíková, Ing. arch. R. Balog z ateliéru Ing. arch. Z. Sendlera.

Rekonstrukce parku v Riegrově ulici

Ve veřejné soutěži byla vybrána projekční kancelář Z. Sendlera. Byla vyhotovena dokumentace pro územní řízení. Zastupitelé schválili v březnu 2017 koupi objektu bývalé městské šatlavy v městském parku, která bude součástí úprav parku.

 

kd.jpg

MOBILNÍ ROZHLAS

Informace o službě

NENECHTE SI UJÍT

28. červenec 2018 od 13.00 h
Den s archeologií více
4. srpen 2018
Jožův pohár-nohejbal
6. srpen 2018 od 18.00 h
Přednáška Léčivá síla stromů více
10. srpen 2018
86. šlapanické slavnosti-stavění máje

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

top_in_knihovna.jpg

ODKAZY

 Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
esf.jpg
Certifikáty a oceněníFamily point
 Rod. pasy LOGO 2.jpg
Senior pas LOGO 2.jpg
HC Kometa BrnoPortál jižní Moravy
MoravaNapoleonska.jpg 
Celé Česko čte dětem
 
 

AKTUALITY NA EMAIL

Chcete dostávat pravidlné informace o městě?

Přihlásit odběr

Čas poslední aktualizace: 18.07.2018 000 11:20       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine

Verze Klasická | Mobilní