Pátek, 25. květen 2018. Svátek má Viola

Ohlašování hudebních produkcí

Velikost textu

Ohlašování veřejných hudebních produkcí

Pořadatel je povinen před konáním veřejné produkce, kde užívá snímků výkonných umělců a výrobců zvukových a zvukově-obrazových záznamů pomocí technických zařízení (rádio, televize, CD atd.), vyžádat si svolení písemnou formou od ochranných organizací, které zastupují oprávněné nositele práv chráněných autorským zákonem, tj. autorů textu a hudby, výkonných umělců a výrobců, a zaplatit jim příslušnou odměnu.

S účinností od 01.012018 bylo vytvořeno jedno kontaktní místo, kterým bude na základě pověření společnostmi INTERGRAM, DILIA, OOA-S a OAZA jediný kolektivní správce, a to OSA - Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, z.s. Od tohoto data stačí uzavřít pouze jednu licenční mlouvu, a to prostřednictvím OSA za všechny výše uvedené správce.

Kontaktním místem pro uzavření takové smlouvy je:

OSA -   ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním, z.s., Nádražní 397, 580 01  Havlíčkův Brod (tel. 220 315 000, e-mail: vp MOCHR osa MOCHR2 cz)

Hudební dílo autora lze užít pouze se souhlasem autora. Pořadatel je povinen před konáním veřejné produkce opatřit si písemný souhlas OSA. Písemný souhlas OSA je předpokladem pro pořádání veřejné hudební produkce.

Sestava skladeb a jmen jejich autorů se zásadně vyplňuje u živé hudby - vyplňuje odpovědný vedoucí hudby. U discoprodukcí, videoprodukcí a dalších užití děl prostřednictvím technických zařízení se sestavy vyplňují na požádání OSA.

Vyplněná žádost se zasílá přímo Ochrannému svazu autorskému, a to nejpozději 10 dnů před pořádáním produkce. Kopie této žádosti slouží pořadateli jako doklad o splnění podmínek hlášení OSA a zároveň i jako doklad při kontrole. Žádost lze doručit OSA prostřednictvím obecních či městských úřadů, ve kterých se produkce koná. Ve Šlapanicích lze podat žádost na MěÚ  Šlapanice, Masarykovo náměstí 100/7, I. poschodí, dveře č. 120.

 

Žádost OSA a Sazebník OSA si můžete stáhnout na www.osa.cz.

 

kd.jpg

MOBILNÍ ROZHLAS

Informace o službě

NENECHTE SI UJÍT

26. květen 2018 od 08.00 h
Závody v lovu ryb udicí více
26. květen 2018 od 14.00 h
Bedřichovické hody více
27. květen 2018 od 10.30 h
Pouť a mše v Bedřichovicích více
30. květen 2018 od 15.00 h
Turnaj v přehazované více

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

top_in_knihovna.jpg

ODKAZY

 Gymnázium a ZUŠ Šlapanice
esf.jpg
Certifikáty a oceněníFamily point
 Rod. pasy LOGO 2.jpg
Senior pas LOGO 2.jpg
HC Kometa BrnoPortál jižní Moravy
MoravaNapoleonska.jpg 
Celé Česko čte dětem
 
 

AKTUALITY NA EMAIL

Chcete dostávat pravidlné informace o městě?

Přihlásit odběr

Čas poslední aktualizace: 25.05.2018 000 14:13       Oficiální stránky © 2011       webdesign: Origine

Verze Klasická | Mobilní