Tiskové zprávy
Šlapanice na dodávkách energie ušetří milion korun
3. 11. 2020 /
Město Šlapanice nakoupilo na příští dva roky výhodně energie na komoditní burze. Dodávky se radnici podařilo zlevnit, cena zemního plynu dokonce klesne na nejnižší úroveň, za kterou město plyn odebíralo. Náklady na energie pro městský úřad, školy a společnost zajišťující technickou údržbu města SATESO, s.r.o. klesnou o 22 procent. Městský rozpočet tím ušetří skoro milion korun.
„K nákupu jsme zvolili energetický trh Českomoravské komoditní burzy Kladno. Vedle nízkých cen elektřiny a rekordního zlevnění plynu nám burzovní makléři pomohli s administrací celého procesu, což je v současné náročné době velmi užitečné. My jsme si zvolili termín nákupu a stanovili limitní ceny, za které jsme ochotni energie nakoupit. Vše ostatní už proběhlo automaticky v elektronickém systému burzy, včetně snížení ceny oproti našemu limitu a vystavení kupních smluv,“ uvedl místostarosta Šlapanic Michal Klaška.
Dodávky zemního plynu se městu a jeho organizacím zlevní o 30 procent a rozpočet tím v příštích letech ušetří tři čtvrtě milionu korun. Cena elektřiny klesne proti letošku o 10 procent a úspora zde bude 170 tis. korun.