Šlapanice na dodávkách energie ušetří milion korun

03. 11. 2020 /

Město Šlapanice nakoupilo na příští dva roky výhodně energie na komoditní burze. Dodávky se radnici podařilo zlevnit, cena zemního plynu dokonce klesne na nejnižší úroveň, za kterou město plyn odebíralo. Náklady na energie pro městský úřad, školy a společnost zajišťující technickou údržbu města SATESO, s.r.o. klesnou o 22 procent. Městský rozpočet tím ušetří skoro milion korun.

Více

Šlapaničtí prvňáčci nastoupí do nového pavilonu za 121 milionů Kč

31. 08. 2020 /

Šlapaničtí prvňáčci nastoupí do nového a moderně zařízeného pavilonu, který stál 121 milionů Kč. Hned první školní den prožijí prvňáčci a druháci šlapanické základní školy v novém pavilonu V nové budově je čeká moderní prostředí i vybavení a to včetně družiny a nově vybavené jídelny. Pro žáky jsou připravené i relax zóny a stolní fotbálek.

Více

Přijmou Šlapanice nový územní plán bez průmyslové zóny?

24. 08. 2020 /

Ve čtvrtek 27. 8. 2020 proběhne veřejné projednání návrhu nového územního plánu Šlapanic. Poprvé od roku 2006 v něm chybí obří průmyslová zóna v těsném sousedství obytné zástavby města.

Více

Zveme vás na 88. šlapanické slavnosti

10. 08. 2020 /

Stavění máje, letní noc, zábavné odpoledne pro děti, krojovaný průvod pro první stárku, předání práva prvnímu stárkovi starostkou města a hodová zábava s Dambořankou. Nejen tato lákadla letos nabídnou tradiční Šlapanické slavnosti, které se v našem městě odehraji od pátku do neděle (14. – 16. 8. 2020).

Více

Kinematograf bratří Čadíků opět ve Šlapanicích

08. 07. 2020 /

Již třetí léto po sobě zavítá do Šlapanic Kinematograf bratří Čadíků, který bude od čtvrtka 9. do neděle 12. 7. v městském parku promítat filmy. Letos jsme vybrali české filmy, které slavily v nedávně době úspěch v kinech. Jako každý rok i letos je vstupné dobrovolné a jeho výtěžek poputuje do nadace Konto bariéry. V loňském roce se ve Šlapanicích vybralo krásných 63 851 Kč. A co letos budou bratři Čadíkové ve Šlapanicích promítat?

 

Více

Sanaci Cukrovaru jsme zahájili demolicemi objektů nad znečištěním

06. 12. 2019 /

V loňském roce získaly Šlapanice dotaci ze SFŽP na sanaci staré ekologické zátěže v centru města ve výši 147 mil. Kč. Ve výběrovém řízení vybralo město jako zhotovitele firmu Dekonta a.s., po dokončení realizačního projektu a získání potřebných povolení zahajuje město nyní vlastní sanační práce. K zemi jdou první objekty, pod kterými jsou největší zdroje znečištění.

 

Více

Zveme vás na 87. šlapanické slavnosti

14. 08. 2019 /

Stavění máje, letní noc, zábavné odpoledne pro děti, krojovaný průvod pro první stárku, předání práva prvnímu stárkovi starostkou města a hodová zábava s Dambořanku. Nejen tato lákadla letos nabídnou tradiční Šlapanické slavnosti, které se v našem městě odehraji od pátku do neděle ( 16. – 18.8 ).

Více

Šlapanice získaly dotaci 147 milionů na sanaci ekologické zátěže

13. 06. 2018 /

Do Šlapanic zamíří historicky největší dotace 147 milionů na vyčistění ekologické zátěže v bývalém cukrovaru.
Starostce Šlapanic Michaele Trněné dnes v poledne oznámil telefonicky ministr životního prostředí Richard Brabec, že Státní fond životního prostředí vyhověl žádosti o přidělení dotace ve výši 173 milionů na odstranění staré ekologické zátěže v bývalém cukrovaru. Po desítkách let se Šlapanice konečně mohou dočkat odstranění staré ekologické zátěže přímo v centru města v bývalém průmyslovém areálu uprostřed obytné zástavby.

Více

Na zastupitelstvu se rozhodne o osudu areálu ICEC se starou ekologickou zátěží.

27. 02. 2017 /

První březnovou středu bude zastupitelstvo postaveno před zásadní rozhodnutí, zda areál bývalých papíren koupit a začít s jeho revitalizací a nebo nadále ponechat v rukou stávajících vlastníků ( nizozemská společnost Abel Tasment Investment B.V. ) a nečině přihlížet chátrajícímu areálu a šíření znečištění do dalších míst našeho města. Areál je kontaminován látkami, které jsou vysoce nebezpečné pro zdraví lidí i životní prostředí. Poslední průzkumné práce, které zadala Česká inspekce životního prostředí ukazují na možné šíření kontaminace i po levém břehu potoka Říčky. Zpráva poukázala i na pravděpodobnou končící životnost ochranné stěny podél areálu a možné ohrožení toku Říčky. Znečištění již zasahuje i pod obytnou zástavbu např. na ulici Tyršova. Obyvatelé lokalit přiléhajících k areálu proto nesmí v žádném případě čerpat vodu ze svých studní, užívat ji k pití, koupání ani zálivce svých zahrad.

Více

Město Šlapanice zvažuje návrh stavební uzávěry

03. 02. 2017 /

Město Šlapanice zvažuje návrh stavební uzávěry jako dočasné opatření. Nechává prověřit lokalitu Zlatých polí územní studií, která bude sloužit jako podklad pro připravovaný nový územní plán města.

Více